Nüfus Müdürlüğüne 1500 Personel Alım İlanı Bekleniyor

Nüfus Müdürlükleri için 1.500 personel alım talebi olduğunu geçtiğimiz ay sizlere aktarmıştık. Nüfus Müdürlükleri bünyesinde alınacak personeller için ilana çıkılması bekleniyor...

Nüfus Müdürlüğüne 1500 Personel Alım İlanı Bekleniyor

Maliye Bakanı AĞBAL, İçişleri Bakanlığının artan yoğun talep karşısında ilave personel talep ettiğini ve Maliye Bakanlığı olarak da bu artan talep karşısında İçişleri Bakanlığına 1.500 kadar sözleşmeli personel konusunda gerekli kararı aldıklarını açıklamıştı. Bu açıklamanın üzerinden yaklaşık 1 ay geçmiştir, personel alımına yönelik yeni bir açıklama yapılmamıştır.

Lisans ve Ön Lisans Mezunlarından Personel Alımları Yapılmalıdır

Nüfus Müdürlükleri uzun süreden beri personel alımı yapmamaktadır. Personel ihtiyacının olduğunu herkes kabul etmektedir. İstihdam Seferberliği kapsamında Nüfus Müdürlüklerinin KPSS ile lisans ve ön lisans mezunları arasından personel alımlarını bir an önce yapmalıdır. Yüksek puanla atama bekleyen memur adaylarımız var. Maliye’nin bir an önce atama izinlerini vermesi, nüfus müdürlüklerinin de alımlara çıkması faydalı olacaktır.

Personel Alımıyla İlgili Resmi Açıklama Yok

Nüfus Müdürlüğü’ne 1500 personel talebi olduğu Ocak ayında açıklanmıştı. Ancak Maliye Bakanlığı’nın bu alıma sıcak bakmadığını öğrenmiştik ve havuzda bulunan diğer kurumlarda norm fazlası olan memurlardan atama yapılması, naklen personel alınması yönünde bilgiler gelmeye başladı. Sendika yetkilileriyle yaptığımız görüşmede de 1200 personel talebinin olduğu ancak Maliye’nin onay verip vermeyeceği belli değil denilmişti. Bütün bu gelişmelerden sonra Maliye Bakanından sözleşmeli personel alımı kararı aldık açıklaması geldi. Bunun dışında yeni bir gelişme de yaşanmadı.

ÖZETLE; Nüfus Müdürlüklerine personel alımı yapılıp yapılmayacağı net olarak belli değildir. Maliye Bakanı Naci AĞBAL’ın açıklamalarına güveniyoruz. Yakın bir zamanda personel alımı için ilana çıkılmasında fayda olduğunu düşünüyoruz. Yüksek puanlı adaylar halen işsizdir. Nüfus Müdürlüğünün de istihdam seferberliğine katılması, personel açıklarının kapatılması önemlidir.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tülay
tülay - 2 yıl Önce

Şu yaş sınırını kaldırın eşim dört üniveste mezunu boş geziyor bireleri sesesimizi duysun artık yeter ;"-(

Dilek :
Dilek : - 2 yıl Önce

Ne olur yaş Sınırı olmasın. Bu yaş sınırından dolayı atanamıyoruz. Sayin yetkililere sesleniyoruz. Bizi anlayın lütfe. Bu soruna bir çözüm bulun yaş sınırı kalksın lütfen.

ümit
ümit - 2 yıl Önce

Yetkililere sesleniyorum.düz lise mezunuyum lütfen bizede bir kapı açın.

Haydar
Haydar - 2 yıl Önce

Lise mezunları da bu haberi bekliyor dikkatinize sayın yetkililer PTT ye de alınmadı lise mezunları lütfen biraz da lise mezunlarının önünü açın

Hediye
Hediye - 2 yıl Önce

Pardon ama alimlar hep lisans onlisans ortaogretimliler bosunami girdi sadece saglikcilara yaradi biz ticaret meslek liseleri beklemedeyiz

MuraT
MuraT - 2 yıl Önce

Neden onlisans ve lisans sorabilirmiyiz hayirdir

gül
gül - 2 yıl Önce

Yüksek puan alanlar bile yaştan tercih yapamadılar sistem hata veriyor ptt vs diğer kurumlar hakları yendi dirsek çürüttüler yani kpss sınavına girerken yaş sınırı yoktu neden yerleşemiyorlar yüksek puan alanlar

tapu kadastro
tapu kadastro - 2 yıl Önce

tapu kadastro mezunları olarak 2016 yılında söz verilen 1500 kişilik personel alımını heyecanla bekliyoruz.yıl 2017 oldu mart ayına girdik daha fazla geciktirilmemeli.hemen personel alınmalıdır tapu kadastro müdürlüklerine.