OGM 5 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak ! Kadro Dağılımı Belli Oldu

Seçimler öncesinde bir açıklama yapılmış ve Orman Genel Müdürlüğü kapsamında 5 bin kamu personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti. OGM 5 bin kamu personeli alımına ilişkin kadro dağılımı belli oldu.

Kamu Personelleri 26.07.2019, 10:51 26.07.2019, 11:10
OGM 5 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak ! Kadro Dağılımı Belli Oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından seçimlerin öncesinde bir açıklama yapılmış ve Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde 5 bin kamu personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti.

Söz konusu açıklamada Haziran ayında yağılmıştı. Farklı kadrolara 5 bin kamu personeli alımı yaılacağı ifade edilmişti. Ayrıca söz konu personel alımına ilişkin kadro dağılımı da belli oldu. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamalarında "Atama bekleyen kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum. Orman Genel Müdürlüğü’müzde istihdam edilmek üzere; 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur, 300 Şoför olmak üzere toplam 5 Bin personel alımı yapıyoruz." ifadelerine yer vermişti.

KADRO DAĞILIMI

Bu açıklamalarının yanı sıra Orman Genel Müdürlüğü tarafından da açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Genel Müdürlüğümüz personel ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Sayın Bakanımızın kamuoyu ile paylaştığı, 5.000 personel alımı için çalışmalara devam edilmektedir. Buna göre;

1.200 Mühendis

2.700 Orman Muhafaza Memuru

800 Memur

300 Şoför alımı sürecine açıktan atama izninin yayınlanması ile başlanacaktır."

Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru alımları yürürlükteki mevzuata uygun olarak gerçekleştirilecektir. Söz konusu alımlar 2018 yılı KSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlardan gerçekleştirilecektir. Bunun yanı sıra memur ve şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirilecektir.

Söz konusu ilan yayımlandığında veya bir gelişme meydana geldiğinde adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Yorumlar (8)
Kamu yönetimi mezunuyum 2 ay önce
Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn
Mustafa 2 ay önce
Aynı haberi yapmaktan bi sıkılmadınız. Aylardır ilanı bekliyoruz birşey var diye habere giriyoruz Aynı tas aynı hamam.
Furkan 2 ay önce
Nisandan beri aynı durum daha olacak da olacak tarih verin bize
İBF 2 ay önce
İBF MEZUNLARINA AĞIRLIK VERİLMELİDİR SESİMİZİ DUYUN ARTIK LÜTFEN DESTEK VERİN ARKADAŞLAR
cmre 2 ay önce
sayın cumhur başkanımız iibf mezunlarına da öncelık tanıyın iş yok gençler yuva kuramıyor kuranlarda az maaşla geçinemeyip ayrılıyor lutfen bi çare
Peyzaj Teknikeri 2 ay önce
Peyzaj Teknikeri de kadro açılmasını bekliyor hemde yıllardır! Sesimizi duyun artık kendi alanımızda gerekli kadrolarda neden görev yapamıyoruz?
Çok önemli bir haber bu !! 2 ay önce
Kadro dağılımïndan haberimiz yoktu bu haver altın değerinde. Ctrl+C Ctrl+V
Yusuf 2 ay önce
Şu ülkede yaşayanin akli yok okuyupta kalanin bu ülkeden ekmek çikmaz