OGM İptal Edilen Orman Muhazafa Memuru Sınavını Yeniden Yapacak

Orman Genel Müdürlüğü, Orman Muhaza Memuru alım sınavının Danıştay kararı ile durdurulmasının ardından yenilenecek sınav duyurusu yayımlandı.

Kamu Personelleri 06.10.2017, 12:14 08.02.2019, 18:39
OGM İptal Edilen Orman Muhazafa Memuru Sınavını Yeniden Yapacak

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere alınacak Orman Muhazafa Memuru alım sınavı Danıştay kararıyla durduruldu.

Karar ile Antalya, Bolu, İzmir sınav merkezlerinde yapılan Uygulamalı Sınav sonuçlarının yürütmesinin durdurulmasına karar verildi ve  buna istinaden ataması yapılan 133 personelin memuriyet görevlerine son verildi.

SINAV İLANI YAYIMLANDI KONULAR YENİDEN BELİRLENDİ

Orman Muhafaza Memurları için yapılacak sınava ilişkin duyuru, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımlandı ve sınav konuları yeniden belirlendi.

Orman Muhafaza Memuru alımına ilişkin 10.10.2014 tarihinde yayınlanan ilana göre yapılan başvurular sonucu Antalya, Bolu, İzmir illerinde Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan 532 aday; Orman Muhafaza Memurlarının Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin Geçici 3.maddesine istinaden 30.10.2017- 11.11.2017 tarihleri arasında yeniden uygulamalı sınava tabi tutulacak.

Sınav Konuları

Orman yangınlarına müdahale yöntemlerine yönelik uygulamalar yaptırılması

Amenajman planı ve harita okuma bilgisine yönelik uygulamalar yaptırılması, ormanların yasadışı faaliyetlerden korunması yöntemlerine yönelik uygulamalar yaptırılması, orman sağlığını tehdit eden zararlı organizmalar ve bunların meydana getirdiği zararlar ile mücadele yöntemlerine ilişkin uygulamalar yaptırılması

Fidan üretimi, dikimi, bakımı ve silvikültür tekniklerine yönelik uygulamalar yaptırılması

Ağaçların kesilmesi, kesilmiş ağaçlardan en yüksek değerdeki ürün kompozisyonunu elde etmeye yönelik boylama ve mesaha işlemlerine ilişkin uygulamalar yaptırılması

Mesleğe yönelik fiziki dayanıklılık ve yeterlilik hususları.

SINAV YERİ ve TARİHİ

Yeniden uygulamalı sınava tabi tutulacak adayların; Ek:1 listesinde belirtilen isimlerinin hizasında bulunan tarih ve saatte sınava katılmak üzere Antalya ilinde yer alan Uluslararası Orman Yangınları Eğitim Merkezi Müdürlüğü Düzlerçamı - Nebiler 07190 Döşemealtı /ANTALYA adresinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Yorumlar (0)