banner731

OGM Kamu Personeli Alımı Mülakatları Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü orman mühendisi ve orman muhafaza memuru alımı gerçekleştiriyor. Konu ile ilgili olarak OGM kamu personeli alımına ilişkin mülakatlar başlıyor.

Kamu Personelleri 21.10.2019, 15:32
OGM Kamu Personeli Alımı Mülakatları Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü'nden (OGM), yapılan açıklamaya göre, sözleşmeli bin 150 orman mühendisi ve 2 bin 700 orman muhafaza memuru aımı yapılacağı ifade edilmişti. Konu ile ilgili olarak başvurular 7 Ekim'de tamamlanmıştı. Personel alımına lişkin sözlü ve uygulamalı sınavlar etaplar halinde yarından itibaren yapılacak.

MÜLAKATLAR NEREDE YAPILACAK?

Sözleşmeli orman mühendisi ve orman muhafaza memuru kadroları için gerçekleştirilecek sınavların yerleri ve tarihleri ilan edildi. Orman mühendisi alımı için Ankara'da, orman muhafaza memuru alımları için Adana, Antalya, Mersin, İzmir, Muğla'da sözlü ve uygulamalı sınavlar yapılacaktır.

Adayların sınava gelirken kimlik belgelerini (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ve erkek adaylar için askerlik durum belgelerini getirmeleri gerekiyor. Mesleğe yönelik fiziki dayanıklılık ve yeterlilik hususlarının değerlendirileceği spor parkurunda uygulamalı sınav yapılacağından adayların eşofman ve spor ayakkabı bulundurmaları önem taşıyor.

Tüm bunların yanı sıra sözlü ve uygulamalı yaplacak olan sınavlar Ekim, Kasım ve Aralık aylarında da devam edecek.

Yorumlar (0)