banner731

Öğretmenlerin mazerete bağlı eş durumu yer değiştirme sonuçları açıklandı

Son dakika haberi - Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları meb.gov.tr adresinde açıklandı. MEB 2019 Ağustos eş durumu tercihlerinin tamamlanmasının ardından 29 Ağustos 2019 itibarıyla mazeret tayini sonuçları açıklandı. MEB Personel Genel Müdürlüğü mazeret atama sonuçlarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

Kamu Personelleri 29.08.2019, 22:16 29.08.2019, 22:23
Öğretmenlerin mazerete bağlı eş durumu yer değiştirme sonuçları açıklandı

Öğretmen, Asker, polis eşleri başta olmak üzere binlerce eş kamu personelinin beklediği mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı...

2019 yaz dönemi kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından sonuçlar da bugün 29 Ağustos 2019 itibarıyla açıklandı. Atama sonuçları e-Devlet üzerinden https://pbsm.meb.gov.tr/sonuc/  adresinden erişilebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenler, mazerete bağlı yer değişikliği için bekleyiş içerisinde bulunuyor. MEB’de kadrolu öğretmenlerin sağlık özrü, güvenlik durumu ya da eş durumu özründen dolayı yer değişikliği için başvuruda bulundu. Bu kapsamda MEB özür grubu tercih sürecinin de tamamlanmasının ardından bugün itibarıyla sonuçlar açıklanmış bulunuyor.

Daha önce yayımlanan özür grubu atama takvimi uyarınca 1. aşama başvurular 5 Ağustos ile 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında alınmıştı. Bu aşamada mazereti bulunan öğretmenler MEBBİS üzerinden ilk başvuruyu yapmıştı. Kurumları ile ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerinden ilk başvurusu onay alan öğretmenler, 2. aşama başvurularının da tamamlanmasının ardından sıra sonuçlara gelmişti.

MEB atama takvimi kapsamında özür grubu tercihleri 22 Ağustos 2019 tarihinde başladı. İlk aşama başvurusunu yapan öğretmenler 27 Ağustos tarihine kadar, MEBBİS üzerinde kendilerine açılan okulları tercih etti. Atamalar hizmet puanı üstünlüğüne göre, sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştirildi.

Sağlık, güvenlik veya aile birliğine bağlı özür grubu atamaları kapsamında ataması yapılan öğretmenler, 2 Eylül 2019 tarihinden itibaren eski okullarından ilişiklerini kesip yeni okullarında göreve başlayabilecek.

Öğretmen atamaları mazeret tayin sonuçları sorgulama sayfası için TIKLAYINIZ.

ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

Öğretmen atama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı Twitter hesabı ve 'meb.gov.tr' adresi üzerinden açıklandı. 

MEBBİS GİRİŞ NASIL YAPILIR?

MEBBİS'e giriş yapmak için mebbis.meb.gov.tr adresine girilmesi gerekiyor. Bu sayfa üzerinden sizin için belirlenmiş olan kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu yazarak kolaylıkla MEBBİS anasayfasına erişilebiliyor.

Gerek öğrenciler gerekse veliler haberimizdeki mebbis giriş için tıklayınız ve işlemlerinizi rahatlıkla yapın. Mebbis; Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri’nin kısa adıdır. Yani Milli Eğitim Bakanlığı’nın sağladığı tüm hizmetler ve olanaklar Mebbis üzerinden yapılabiliyor. Mebbis öğretmen girişi modülü ile öğretmenler, müdürler, idari personel, öğrenciler ve veliler işlem yapabilmektedir.

MEBBİS GİRİŞ EKRANI MEBBİS'E GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Öncelikli adım MEBBİS'E mebbis.meb.gov.tr üzerinden giriş yapmaktır. Eğer şifreniz yoksa önce talep formu doldurmanız gerekir. Şifre ve kullanıcı adınız varsa MEBBİS modüllerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak MEBBİS şifre ve kullanıcı adınız yoksa aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın çevrimiçi olarak internet üzerinden sunduğu hizmetlerin araştırma, geliştirme ve hizmete sunulması işlemleri MEBBİS'te MEBBİS Modüller üzerinden gerçekleştirilir.

ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPABİLİRİM?

MEBBİS ve e-okul şifreleri ile alakalı sorunları, ilçe yöneticileri, kurum yetkilileriyle telefonla görüşüp çözmekteydiler. Ancak güvenlik zafiyeti oluşmaması için artık MEBBİS şifresi ve E okul veli bilgilendirme sistemi şifrelerini unutanlar ve kaybedenlerin şifreleri kendilerine telefon ile verilmeyecek, şifre beklentilerini çalıştıkları kurumun resmi e-posta adresinden şifremi unuttum şeklinde istekte bulunup, aynı gün içerisinde yeni şifresi kendisine e-posta yoluyla bildirilecektir.

Yorumlar (3)
Yaşar sarica 3 ay önce
Polis olmak istiyorum
Yakup çezik 3 ay önce
Bekçi olmak istiyorum
MEHMET 3 ay önce
bizim gibi garibanlar alamazlar hepsi torpildir kendi adamini alıyorlar bizim gibi garibanlar ortada kalıyor varmi böyle adelet isyan ediyorum isyan ediyorum batsın böyle adelet