Önlisans Bilgisayar Mezunları Kadro İstiyor

Önlisans Bilgisayar mezunları kadro taleplerini başlattıkları imza kampanyasıyla dile getirdiler. Önlisans bilgisayar mezunlarının kadro talepleri ve gerekçeleri haberimizde...

Kamu Personelleri 18.03.2017, 14:30 05.02.2019, 16:02
Önlisans Bilgisayar Mezunları Kadro İstiyor

Önlisans bilgisayar mezunları, atamalarının yapılmaması nedeniyle farklı alanlarda çalışmak zorunda kaldıkları için mağdur olduklarını dile getirdiler.

Bilgisayar Mühendisi, Elektonik Mühendisi mezunlarından daha donanımlı olduklarını dile getiren önlisans mezunu bilgisayar mezunları başlattıkları imza kampanyasıyla kadro talebinde bulundular.

Başlatılan imza kampanyasında yer alan ifadeler şöyle:

" Bilgisayar mezunu bir çok arkadaşımız mesleği çok iyi bilmesine rağmen ataması gerçekleşmediği gerekçesiyle farklı alanlarda çalışmaya başlamış ve ekonomiye katkıları olmamıştır. Biz Önlisans bilgisayar mezunları olarak Devletimizden kadro istiyoruz.  Bir çok Bilgisayar Mühendisi - Elektronik Mühendisi ve Diğer Mühendislik mezunlarından iyi ve donanımlı olmamıza rağmen biz hiç bir kadroya alınmıyoruz. Devletimizden bizi istihdam etmesini talep ediyor ve kadro açmasını istiyoruz. "

Yorumlar (7)
Mustafa Gülpınar 3 yıl önce
6 yıl bilgisayar üzerine okul okudum 4 yıl bilişim lisesinde okudum adam gibi ne türkçe ne matematik nede tarih gibi derslerin alt yapısını aldım. sonra bilgisayar teknolojileri bölümünü kazandım başarıyla bitirdim. lakin iş kpss'ye gelince tökezlemeye başladım 0'dan türkçe matematik için dershaneye gittim zar zor 77 aldım ve tam atanırız derken karşıma 3001 6225 kodu çıktı adam 2 aylık bir kursa gidip benle aynı statüde olabiliyormuş. bu adaletsizliğin son bulmasını istiyoruz... lütfen veri kontrol - bilgisayar i̇şletmenliği ve bilgisayarla alakalı hiç bir şeyin başka kişilere verilmesine izin verilmesin ve kadro bize hak ettiğimiz kadar en az 10bin kadro verilsin.
Rabia 3 yıl önce
2011 Bilgisayar Programciligi mezunuyum. Bolum 1.si okul 2.si olarak bitirdim. 2012 Kpss'den 81 puan aldim atanamadim, 2014 Kpss'den 84 puan aldim atanamadim, 2016 Kpss'den 84 puan aldim hala atama bekliyorum. Kadro magduriyetimizi anlayin artik!
Bilal 3 yıl önce
2 okul okudum hala atanamadık 81 puanla bekliyoruz
firat36 3 yıl önce
Halk Eğitim kurslarından alınan basit bir bilgisayar sertifikası ile bizim bölüme atama gerçekleştiriliyor. Sanki ortada bilgisayar mezunu kıtlığı varmış gibi. Bu biz önlisans bilgisayarcılara bir hakarettir.
mevra 3 yıl önce
2014 kpss den 81 aldım atanamadım 2016 kpss den 85 aldım bu sene de magdur olmak istemiyoruz 3249 mağdurları olarak bilişim çağında geleceğin mesleğin de işsiz geziyoruz .
Emine çalı 3 yıl önce
87 puanla atanamadm 90 puanla bile umutsuz olanlar var binlerce mezun varken küsüratlar ile rakip olurken diğer bölümlerde 80 puanla atananlar var bunca emek boşa gitmesin sesimizi çıkarmazsak bu böyle devam eder.
Cemal TEKİN 3 yıl önce
sayın yetkililerimiz, bilgisayar programcılığı mezunu olarak, lütfen duyun sesimizi, 3249 mağduri̇yeti̇ gi̇deri̇lsi̇n artık...