Orman Genel Müdürlüğü İptal Ettiği Personel Alım İlanları Hakkında Açıklama Yapmalıdır!

Devlet Personel Başkanlığı web adresi üzerinden ilan yayımlayan Orman Genel Müdürlüğü orman mühendisi ve orman muhafaza memuru alım ilanlarını 4 Eylül 2018 tarihinde iptal ettiğini açıklamıştı. Peki OGM bu ilanların başvuru şartlarını düzenleyerek tekrar yayımlamayı düşünmüyor mu?

Orman Genel Müdürlüğü İptal Ettiği Personel Alım İlanları Hakkında Açıklama Yapmalıdır!

Orman Genel Müdürlüğü 29 Ağustos 2018 tarihinde 50 adet orman mühendisi ve 22 adet orman muhafaza memuru alımı için ilana çıkmıştı.

Ancak 4 Eylül 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan detaylara göre; ilanın "Görülen lüzum üzerine" iptal edildiği bertilmişti.

Görülen lüzumun ne olduğu açıklanmazken 2016 KPSS puanlarına göre yayımlanan ilanın 2018 KPSS puanlarının açıklanmasından sonra yoğun tepkiler almasından dolayı kaldırıldığı iddia edilmişti.

İlanın yayımlanması ve iptal edilmesi sürecinden sonra Orman Bakanlığı sessizliğini korumaya devam ederken adaylar ilanın şartlarının yeniden gözetilerek yayımlanması talebinde bulunuyorlar.

Ayrıca Resmi Gazete'de yayımlanan detaylarda ise;

Görülen lüzum üzerine; 29.08.2018 tarihli ve 30520 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Orman Genel Müdürlüğü 2018 yılı 50 adet Orman Mühendisi alımı iptal edilmiştir.

Görülen lüzum üzerine; 29.08.2018 tarihli ve 30520 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Orman Genel Müdürlüğü 2018 yılı 22 adet Orman Muhafaza Memuru alımı iptal edilmiştir.

İlan olunur." ifadeleri yer almıştı.

OGM AÇIKLAMA YAPMALIDIR

Orman Genel Müdürlüğü alımlarını KPSS veya hangi süreci planlayarak yapacak ise bu konularla alakalı olarak açıklama yapmalıdır.

Biliniyor ki "görülen lüzum üzerine" kaldırılan ilanlar sonrasında talepler artış yaşamıştır.

Bizlerde Orman Genel Müdürlüğünde görevde bulunan yetkililere sesleniyoruz ve adayların taleplerine cevap verilmesi gerektiğini bildiriyoruz...

ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ormancı
Ormancı - 8 ay Önce

Sağolun haber için

Hacı İsmail
Hacı İsmail - 8 ay Önce

Kesinlikle bi açıklama yapmaları gerekmektedir.

Turgut
Turgut - 7 ay Önce

Bencede artık gerekçesini açıklaması gerekir

Aras
Aras - 8 ay Önce

Arkadaslar isci alimlarindada kpss lise seviyesini neden kaldirildi sinavina girmeyen torpille girsin diye peki sinava giren aptalmi bu orman konusuda torpiller ayarlanir ondansonra millette kabakk gibi ortada kalir