Orman Mühendisleri Merkezi Atamada Kadro Bekliyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından uzun zamandır orman mühendisi ataması yapılmıyor. Bu bağlamda Orman Mühendisleri KPSS 2018/1 merkezi atama kapsamında kadro bekliyorlar. Konu hakkında tüm detaylar haberimizde...

Kamu Personelleri 04.06.2018, 10:49 12.02.2019, 19:09 Batuhan
Orman Mühendisleri Merkezi Atamada Kadro Bekliyor

Orman mühendisleri aylardır hükümetten kadro talep ediyorlar. Ancak Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından orman mühendisi ataması gerçekleştirilmiyor. 

MERKEZİ ATAMADA ORMAN MÜHENDİSİ KADROSU BEKLENİYOR

Orman Mühendisleri tarafından çeşitli platformlarda seslerini duyurarak atama beklediklerini ifade ediyorlar. Adaylar 2016 KPSS puanlarının yanmamasını ve bundan dolayı KPSS 2018/1 merkezi atama kapsamında orman mühendisi kadrosunun açılmasını beklediklerini belirtiyorlar.

Adaylar orman mühendisi açığının olduğu halde işten çıkarmaların olduğunu ifade ederek bunların göz önünde bulundurulmasını ve bu kapsamda hatırı sayılır sayıda orman mühendisi kadrosunun açılmasını talep ediyorlar. 

Uzun zamandır orman mühendisi atamasının yapılmaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Talepleriniz neler? Merkezi atamada kaç orman mühendisi kadrosu bekliyorsunuz. Buraya tıklayarak görüş ve taleplerinizi belirtebilirsiniz.

Peki merkezi atama tercihleri ne zaman yapılacak? Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 26 Haziran 2018 ile 5 Temmuz 2018 tarihleri arasında KPSS 2018/1 merkezi atama tercihleri alınacaktır.

Yorumlar (2)
Halukcan 1 yıl önce
Orman mühendisi alınmalı. Milletin gelişmiş olması ormana verdiği kıymetle anlaşılır. Çok ızdırap çektik. Rabbim yardımcımız ola
NEDİM 13 ay önce
mezun olan orman mühendi̇sleri̇ni̇ eri̇tmek i̇çi̇n devlet park ve bahçeler genel müdürlüğüne,orman çi̇ftli̇kleri̇ne orman mühendi̇si̇ alabi̇li̇r.özelde i̇se fi̇danli̇k i̇şletmeleri̇ne zorunlu orman mühendi̇si̇ çaliştirilmasi hükmü geti̇ri̇ldi̇ği̇nde sorun çözülmüş olur....