Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Uzman Yardımcısı Başvuru Sonuçları ve Sözlü Mülakat Tarihleri Belli Oldu!

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) tarafından yayımlanan duyuruya göre uzman yardımcısı alımı için yapılan başvuru sonuçları açıklandı. Sonuç listesi ile beraber sözlü mülakat tarihlerine yer verildi. İşte tüm detaylar.

Kamu Personelleri 03.11.2018, 17:07 17.01.2019, 23:48 Kerim Solak
Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Uzman Yardımcısı Başvuru Sonuçları ve Sözlü Mülakat Tarihleri Belli Oldu!

30 Eylül 2018 tarihinde 6 uzman yardımcısı alımı yapılacağı açıklanmıştı ve daha sonra  T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından ek kadro talebi gözden geçirilerek Türkiye İhracatçılar Meclisinin tarafından alınan onaylarla beraber bu sayı 9'a çıkarılmıştı.

Söz konusu 9 uzman yardımcısı alımı için 31 Ekim 2018 tarihinde başvurular sona erdi ve 253 başvurunun alındığı ifade edildi.

Ayrıca alakalı mevzuat hükümlerine göre mülakata alınacak uzman yardımcısı sayısının “dört” katı kadar aday çağırılabileceği nedeniyle başvuruların KPSS P3 puan türüne göre sıralanması sonucunda mülakata girmeye hak kazanan 36 kişiye yer verildi.

Bununla beraber söz konusu alt kısımda bulunan bağlantı üzerinde açılacak listede yer alan yedek adaylar için müktesep hak teşkil etmemekte olup; her halükarda mülakata girecek toplam aday sayısı 36'yı geçmeyecek.

İlan edilen 36 mülakata girecek asil ve 18 yedek olmak üzere toplam 54 adayın öncelikle online olarak yapılacak kişilik envanter testini tamamlamaları zorunlu...

Yorumlar (0)