banner731

ÖSYM 25 Bin TL Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Bunun yanı sıra söz konusu ilanda işe alınacak olan personellere 25 bin TL Maaş verileceği ifade edildi.

Kamu Personelleri 15.03.2019, 10:27
ÖSYM 25 Bin TL Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! Başvurular Nasıl Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi aracılığı ile bir ilan yayımlandı ve yayımlanan ilanda kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca söz konusu ilanda 12 bin TL ile 25 bin TL arasında maaş verileceği ifade edildi.

İLANIN DETAYLARI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi kamu personeli alımı ilanına başvurular devam ederken söz konusu başvuruların 26 Mart'a kadar devam edeceği ifade edildi.

Bunun yanı sıra söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını ÖSYM aracılığı ile gerçekleştireceklerdir. Ayrıca adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlarara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte adaylarda aranan şartlar:

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları kanununda yer alan şartlara uygun olması zorunlu.

Bunun yanı sıra adayların 4 yıllık fakültelerden mezun olması talep edildi ayrıca bu bölümler ise ÖSYM personel alımı kılavuzu içerisinde alt tarafta yer almaktadır.

Başvuru yapacakların üst seviyede ingilizce bilmesi ve bunu hem konuşuyor olması hem de yazabiliyor olması talep edildi.

Başvuru yapacak adaylar arasında erkek var ise askerlik çağına gelmemiş olması isteniyor veya askerlik çağına gelmiş ise askerliğini yapmış olması yada tecilli ile muaf olması mecburi.

BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)