ÖSYM Başkanı Mahmut Özer Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Olarak Atandı!

Resmi Gazete'nin 9 Ağustos 2018 tarihli sayısında yayımlanan atama kararlarına göre; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Mahmut Özer'in Milli Eğitim Bakan yardımcısı olarak ataması yapıldı.

Kamu Personelleri 09.08.2018, 08:12 09.08.2018, 08:21 Kerim Solak
ÖSYM Başkanı Mahmut Özer Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Olarak Atandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı olarak görev yapan Prof. DR. Mahmut Özer'in Milli Eğitim Bakan yardımcısı olarak atandığı açıklandı.

Resmi Gazete'nin 9 Ağustos 2018 tarihli sayısında yayımlanan karara göre; Özer MEB'de Bakan Yardımcısı olarak görevde bulunacak.

MAHMUT ÖZER KİMDİR?

1970 yılında Tokat'ta doğmuştur.

İlk ve ortaöğrenim hayatı Tokat'ta geçmiştir. İTÜ'de Elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümünden 1992 yılında mezun olmuştur.

Ayrıca Özer, yüksek lisans ve doktorasını KTÜ'de Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik mühendisliği anabilim dalında tamamlamıştır. Özer 1992-1994 yılları arasında DHMİ Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında Elektronik mühendisi, 1994- 2002 yıllarında ise Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Elektronik Programında öğretim görevlisi olarak görev almıştır.

2002 yılının Temmuz ayında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Elektrik- Elektronik Mühendisliği bölümünde yardımcı doçentlik görevine başlamıştır.

Aynı üniversitesi bünyesinde 2005-2010 yıllarında ise doçent olarak görevine devam etmiştir.

2010 yılının Temmuz ayı itibariyle profesör olarak ataması yapılan Özer, 28 Kasım 2010 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştır. İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği başkanı ve TSE'de Genel kurul üyesi olarak görev almıştır.

2017 yılında ise ÖSYM başkanlığına atanan Özer evli ve üç çocuk babasıdır.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (4)
Ebru 12 ay önce
Dgs de sessiz sedasız tuzak gibi koydukları 0.5 ham puan kuralıyla binlerce öğrenciyi madur ettiler!!! Şimdi sıra zaten bitik durumda olan MEB'e gelmiş
sınıfçı 12 ay önce
kosa sure ösym başkanlığında çok güzel iişler yaptı fakat bir şu öabt yi her ilde yapamadılar sebebi nedir bunu ya.bizi şu çilden kurtarın artık iş yeni başkana kaldı inşaAllah bi çözüm bulunur
Ozan şenyüz 12 ay önce
Engelli kurası ne zaman açıklanacak
Nebiye yılmaz 12 ay önce
Sayın başkanım kızım lisede sözel bölüm okudu ön lisans olarakta sözel bölüm bitirdi DGS de nasıl sayısal yapma zorunluluğu aranır eğitimleri yarım kalmasın lütfen kızımın istikbali ziyan olmasın sözel bölüm seçeceği için sözel sınavı çok iyi geçti lütfen hesaplamasın çok rica ediyorum azimleri ve umutları kırılmasın.