Pasaport Talepleri Hakkında HSK'dan Duyuru Geldi

Pasaport işlemleri hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından bir duyuru yayımlandı ve pasaport talebi kılavuzu erişime açıldı. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Pasaport Talepleri Hakkında HSK'dan Duyuru Geldi

Pasaport işlemleri hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından bir duyuru yayımlanarak pasaport talebi gönderme kılavuzunun adayların erişimine açıldığı ifade edildi.

Söz konusu duyuruda pasaport taleplerinin 15 Ekim 2018 tarihine kadar UYAP ekranından veya fiziki olarak gönderileceği ifade edildi.

YAYIMLANAN DUYURU

Hâkimler ve Savcılar Kurulu ile Bilgi İşlem Daire Başkanlığı arasında yürütülen çalışmalar neticesinde, halen görev yapan hâkim ve Cumhuriyet savcılarımızın YEŞİL ve HİZMET damgalı pasaport taleplerine ilişkin UYAP personel ekranlarından başvuru yapabilecekleri ekran açılmıştır.

Pasaport talepleri 15.10.2018 tarihine kadar UYAP ekranından veya fiziki olarak gönderilebilecek; 15.10.2018 tarihinden sonra ise talepler sadece UYAP ekranından alınacaktır.

Genel Sekreterliğimiz tarafından onaylanan pasaport formları ilgilisine normal posta yolu ile gönderileceğinden APS, kargo gibi karşı ödemeli gönderim şeklini tercih edeceklerin talep ekranındaki açıklama kısmında bu hususu belirtmesi gerekmektedir.

Pasaport taleplerinin nasıl yapılacağı ekte yer alan kılavuzda ayrıntılı olarak gösterilmiş olup, gereken özenin gösterilmesi hususu önemle duyulur.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 22:25
YORUM EKLE