Personel Alımı Yapmayan Bu Kurumlardan Kamu Personeli Alımı Yapılması Beklenmektedir!

24 Haziran seçimlerinden sonra kamuya personel alımlarında azalmaya yaşandığı görülmektedir. Ayrıca 2018 yılı içerisinde personel alımları yapmayan kurumları derledik ve bu konuda ciddi adımlar atılması gerekmektedir. İşte söz konusu o kurumlar...

Personel Alımı Yapmayan Bu Kurumlardan Kamu Personeli Alımı Yapılması Beklenmektedir!

Gerek sosyal medya ve gerekse bizlere gelen telefon, mesaj ve geri bildirimlerde "kamu personeli" alımlarında adayların talepleri var.

Bu konuda ciddi adımların atılması mecburi olurken net bir açıklama yapılmaması da görülmekte.

24 Haziran seçimlerinden sonra kamuya personel alımlarında azalma meydana geldi ve bu konuda adayların talep ettikleri kadro sayıları ne yazık ki doldurulamadı.

Kısacası "beklentiler" adayların istedikleri gibi olmadı.

HANGİ KURUMLARDAN PERSONEL ALIMLARI YAPILMASI BEKLENİYOR?

2018 yılı içerisinde hiç personel alımı yapmamış ve 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra personel alımı yapmamış olan kurumlar şu şekilde;

"Hazine ve Maliye Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü"

24 HAZİRAN ÖNCESİ YAPILAN ALIMLAR VE SONRASINDA YAPILAN ALIMLAR

Hazine ve Maliye Bakanlığı 24 Haziran seçimlerinden önce GİB bünyesine DGUY ve GUY alımları yapmıştı.

Ayrıca Enerji Bakanlığı'da 24 Haziran seçimlerinden önce mart ayında ilanına başvuruları almıştı ve süreci tamamlamıştı.

Bunun haricinde Enerji Bakanı TTK'ya ve TKİ bünyesine 15.500 personel alınacağını söyledi ancak bu konuda da 2018 yılı bitmeden kritik bir adım atılmadı.

Orman Genel Müdürlüğü ise yayımladığı Orman Mühendisi ve Orman muhafaza memuru alım ilanlarını iptal etti ve Eylül ayından beri açıklama yapmadı.

Aile ve Çalışma Bakanlığı ise 4 bin ASDEP personeli alımı yapacak ancak süreç hakkında en ufak bir bilgi yok. Bunun yanı sıra kurumun farklı birimlerine hiçbir personel alımı yapılmadı. Bu konuda açıklama yapılması gerekmektedir:

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesine de aynı şekilde personel alımı yapılmadı ve adayların beklentileri "boşa" çıkıyor.

KAMUPERSONELİ.NET ÖZEL HABERİ

Kamupersoneli.net olarak;

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü yetkililerini göreve çağırıyor ve bu konuda alım yapılacak ise kadro detayları, alım yapılmayacak ise adayların beklentiye girmemesi için en azından bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz.

Adaylar kamupersoneli.net olarak bizlerden "kamu personeli alımı" ilanı süreçleri hakkında bilgi alıyorlar ve almaya devam edecekler.

Ancak atama beklenen kurumların "personel alımı" hakkında açıklama yapmaması adayların hayat planlarını ve çalışma kariyer planlarını olumsuz olarak etkilemektedir.

Bu konuda gereğinin yapılması mecburidir.

KAMUPERSONELİ.NET I ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk
Faruk - 7 ay Önce

3 yıldır bekliyoruz! Tarım ve Orman Bakanlığına 10.551 atamayı ne zaman yapılacak? Orman, Ziraat, Gıda, Su Ürünleri Mühendisleri ve Veteriner Hekimler atama bekliyor.
#TarımBakanlığıAtamaBekliyor
#OrmanMühendisi1000Atama
#Ormanmühyıllardırbekliyor

Ziraatçi değil Zir.Müh
Ziraatçi değil Zir.Müh - 7 ay Önce

Tarım ve Ormancılık Bakanlığı 18 aydır alım yapmadı. Kimse kusura bakmasın atama yapmamama rekoru bizim bakanlıkta. Şubatta verilen 10551 kişilik alım sözü yerine getirilmezse oy falan yok bizim aileden!

Ferit Kaya
Ferit Kaya - 7 ay Önce

OGM bizi tüketti, 3 yılda bir Alım yapıyor iptal ediyor sevincimiz 3 gün sürüyor. Biz kimsenin oyuncağı değiliz. Orman Bakanı Pakdemirli göreve! Orman Mühendisleri daha fazla mağdur edilmesin.

Ziraatçi çocuk
Ziraatçi çocuk - 7 ay Önce

Pardon bu kurumların içinde tarim ve orman neden yok.ziraat mühendisi veteriner hekim su ürünleri gıda muhendisleri teknsyen tekniker bunları görmezden mi geliyorsunuz

Aysel
Aysel - 7 ay Önce

Sesimize ses oldunuz bir nebze de olsa teşekkürler

Be
Be - 7 ay Önce

Beklemeyin o alimlar el altindan yapistir yandascilara

Sultan
Sultan - 7 ay Önce

Neden hast ve yasli bakimi alaninda alim olmuyor bilgilendirimisiniz tsk

Muzaffer alkur
Muzaffer alkur - 7 ay Önce

Tarım ve hayvancılık bakanlığına neden hayvan sağlığı tekniksiyen alımı yapılmıyor yazık değil mi çocouklarımızın emeklerine bir an önce bir açıklama yapın