Personel Alımında Sen De Var Mısın Aile Bakanlığı?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yapmayı planladığı 1500 personel alımı için halen somut bir adım atmadı.

Kamu Personelleri 02.02.2017, 20:00 03.02.2017, 08:38
Personel Alımında Sen De Var Mısın Aile Bakanlığı?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2016 yılı içinde ASDEP kapsamında 1500 personel alımı yapmıştı. Proje kapsamında ikinci 1500 personel alımı gerçekleştirileceği ifade edilmişti ancak şu ana kadar personel alımlarına yönelik resmi bir açıklama yapılmadı.

BİMER’DEN GELEN CEVAP

2017 yılında ASDEP personeli alımı için gerekli iznin verilmesi hususunda Maliye Bakanlığına Bakanlığımız tarafından yazı yazılmış olup cevap beklenmektedir. Maliye Bakanlığı tarafından 2017 de alınması planlanan 1.500 ASDEP görevlisi için izin verilmesi durumunda Bakanlığımız tarafından gerekli duyurular İl Müdürlüğümüzün internet adreslerinden yapılacaktır. Bilgilerinize sunulur. 

2023’E KADAR 7500 PERSONEL ALINACAK

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Tolunay SANDIKLIOĞLU, Aile Sosyal Destek Programı kapsamında ASPB olarak sosyal desteğe ihtiyaç duyan kişilere hızlı ve doğru bilgilerle ulaşacak ve ihtiyaca en uygun sosyal desteği vermek amacıyla ASDEP görevlisi istihdam ettiklerini, 2016 yılı itibarıyla 1500 kişinin işe alındığını ifade etmişti. SANDIKLIOĞLU, 2023 yılına kadar 7500 ASDEP görevlisi alınarak, öncelikle dezavantajlı ailelerden başlamak üzere daha sonra aynı Sağlık Bakanlığındaki aile hekimliği uygulamasına benzer bir uygulama ile Türkiye'nin bölgesel olarak risk haritalarının da çıkartılmasının hedeflenmekte olduğu bilgisini vermişti.

KAMUPERSONELİ.NET NOTU: ASDEP personel alımını bekleyen kalabalık bir mezun topluluğu var. Sosyal Hizmet ve Sosyoloji mezunlarının başı çektiği adaylar bir an önce ASDEP alımlarının yapılmasını istiyor. MEB, Sağlık Bakanlığı, Tarım Bakanlığı vb. kurumlar personel alımı yapacaklarını açıkladı, bizler de Aile Bakanlığı’na sen de personel alımında var mısın, personel alacak mısın diye soruyoruz.

Kamupersoneli.net | Zeki KARA | ÖZEL İÇERİK

Yorumlar (18)
Sefi 3 yıl önce
Ne yapacam ben 2023u arkadaş bana şimdi iş lazım 2023 te degil
Çavi alanso 3 yıl önce
Bu ne babo secim yaklasti diye mi kurumlar bakanliklar alan alana... Nedense garip guraba fakir fukara evladinin ise alindigini görmüyoruz..
orhan 3 yıl önce
İlla büyük adamın olacak. Var da ne oldu. İhtiyacı olana dönüp bakan yok. Kul hakkı bunlar kul hakkı.
Feride 3 yıl önce
Yeter artık hakketten yeter
Çavi alanso 3 yıl önce
Bu ne babo secim yaklasti diye mi kurumlar bakanliklar alan alana... Nedense garip guraba fakir fukara evladinin ise alindigini görmüyoruz..
Abdülrezzak 3 yıl önce
dayısı amcası olmayan memurluğu rüyasında görür anca
Diriliş 3 yıl önce
Uluslararası Ticaret mezunlarına neden hiçbir kurumda kadro verilmiyor
Feride 3 yıl önce
Ya Allah aşkına önlisans sosyal hizmetler ne olacak niye atama yok 88 puan açıkta kalıyoruz yıllardır uğraşıyoruz sesimizi duyun artık ya duyun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın