Polis Akademisi Başkanlığı PMYO Polis Alımı Sınav Yerleri ve Tarihleri Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) polis alımı hakkında bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda PMYO sınav giriş yerleri ile tarihleri belirtildi. Adaylar sınav giriş belgelerini aşağıda paylaştığımız link üzerinden sorgulayabileceklerdir.

Kamu Personelleri 17.09.2019, 11:55
Polis Akademisi Başkanlığı PMYO Polis Alımı Sınav Yerleri ve Tarihleri Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda PMYO polis alımı kapsamında sınav giriş yerleri ile tarihlerinin adayların erişimine açıldığı belirtildi. 

Adaylar aşağıdaki link üzerinden T. C. Kimlik Numaraları ve e-Devlet şifrleri ile giriş yaparak sınav giriş belgelerini edinebileceklerdir.

Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Ayrıca sınav sonuçları sınavar tamamlandıktan sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi üzerinden açıklanacaktır. Adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

YAYIMLANAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"2019 Yılı PMYO Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir. 

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.  

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir. "

Sınav Giriş Belgeleri İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)