POMEM Polis Akademisi 4 Eylül Sınavı 13 Eylül'e ertelendi

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlanarak POMEM sınav tarihinin değiştiği ifade edildi. POMEM'den mezun olarak sınavlara katılacak olan adaylara bir duyuru yapıldı ve yönetmelik kapsamında 4 Eylül'de yapılacağının ifade edildiği ancak yönetmelik kapsamında değişiklik yapılarak sınav tarihinin 13 Eylül olduğu belirtildi. 

Kamu Personelleri 04.09.2019, 00:55 04.09.2019, 00:56
POMEM Polis Akademisi 4 Eylül Sınavı 13 Eylül'e ertelendi

Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda POMEM'den mezun olan adayların sınavlarına ilişkin değerlendirmelerede bulunuldu. 

Konu ile ilgili olarak duyuruda daha önce POMEM'de mezun olan adayların sınavlarının 4 Eylül'de yapılacağının ifade edildiği ancak yönetmelik kapsamında değişiklik yapılarak sınav tarihinin 13 Eylül olduğu belirtildi. 

YAYIMLANAN DUYURU

03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği, 19/1-3. Dönem Merzifon Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olacak öğrencilerin sınavları 04 Eylül 2019 tarihinde yapılacağı duyurulmuştur.

Ancak görülen lüzum üzerine söz konusu sınav tarihinde 13 Eylül 2019 tarihi olarak değişiklik yapılmıştır.  

Anılan yönetmeliğin 6’ncı maddesi gereği ilan olunur.

Yorumlar (21)
Erdem 4 ay önce
Önlisans 65 düşüreceklerse lisan da 55 düşürsünler haksızlık olmasın
Hasan 4 ay önce
25.dönem pomem ilanı gecikir mi acaba bu gelişme yüzünden
Misafir 4 ay önce
Polis adayı yaşımız geçiyo kardeşim sonuçta bunların mülakatları var iyi olan kazanır 65 olsa ne olur bakanımız da öyle demişti puanla bi alakası yok yüksek puan alınca iyi polis olmuyorsun düşük alınca kötü polis olmuyorsun
Misafir 4 ay önce
Pomem önlisans kpss puanı 65 olur mu kpss lisans sonuçlarıda açıklandı
Polis adayı 4 ay önce
Ne 65 i kardeşim, çalışaydınız. Sınav dan önce 70 ti, ders çalışmaya gelince puan 65 olsun die konuşuyosunuz ol du olacak 50 olsun bari
Zübeyde 4 ay önce
Kpss puanın da ciddi düşüş oldugunun farkındamısın sen 1 kişi odaklı değil genelin düşüşü çalışanın da çalışmayanın da ..! ucuz ucuz ordan ötmeyin !
Polis adayı 4 ay önce
Ne 65 i kardeşim, çalışaydınız. Sınav dan önce 70 ti, ders çalışmaya gelince puan 65 olsun die konuşuyosunuz ol du olacak 50 olsun bari
Pm 4 ay önce
Kpss baraj puanlari duserse Türk polisinin seviyeside düşer! 2x2=4
Bayram Topçam 4 ay önce
Sayın Süleyman soylu bakanım renk körlüğü kaldırılsın Allah rızası için yaşımız geciyo
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın