PTT 1100 Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? PTT 1100 Personel Alımı Şartları Neler? ptt personel alımı 2018

PTT PAL Güvenlik Hizmetleri tarafından bir ilan yayımlanarak 1100 personel alımı yapılacağı ifade edilmişti. Başvuru yapmak isteyen adaylar ise başvuru yapamadıklarını ilanın kaldırıldığını iddia ettiler. PTT personel alım ilanı yayından kaldırılırken PTT Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama beklendi. Peki PTT personel alımı için başvurular yeniden başladı mı? PTT personel alımı detayları neler? Konu hakkında tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kamu Personelleri 01.12.2018, 01:13
PTT 1100 Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? PTT 1100 Personel Alımı Şartları Neler? ptt personel alımı 2018

PTT tarafından bir ilan yayımlanarak 1100 personel alımı yapılacağı ifade edilmişti. Ancak daha sonra ilan yayından kaldırıldı ve detayları bir açıklama yapılmadı. PTT personel alımı hakkında adaylar bir açıkamanın yapılasını beklemeye başladılar. Personel alımı hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz..

PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

PTT'nin zırhlı araçlar için yapacağı personel alımı hakkında tarih detayları henüz açıklanmadı. Duyurunun PTT'nin İnsan Kaynakları sayfasında yer alan duyurular bölümü,  Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerindeki duyurular bölümü ya da PTT PAL AŞ.ye ait kariyer siteleri aracılığıyla yapılması öngörülüyor.

İLAN DETAYLARI 

PTT AŞ'nin iştiraki PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, haziran ayında kurulan PTTPAL AŞ, her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM ikmal, bakım, izleme, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri ve fiziki güvenlik hizmetleri verecek. Şirket, bu yıl sonuna kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana'da toplam 6 nakit merkezi kuracak.

Şirket, gelecek yıl 40 şube, 360 zırhlı araç ve bin 100 personelle ülke çapında PTT merkez, şube ve ATM'lerine hizmet vermeyi ve Merkez Bankası ile yapılan protokol doğrultusunda 24 merkezde madeni para konsinye depolarını işletmeyi amaçlıyor. 2023 ve takip eden yıllarda bölge ve dünya markası olma vizyonuyla yapılanan şirket, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak.

Zırhlı aracın genel güvenliğini sağlayacak güvenlik görevlisi kadrosu için lise, operasyon görevlisi kadrosu içinse ortaokul mezunu olma şartı aranacak.

Zırhlı araç personel alımı için başvurular, 15 Aralık'ta sona erecek. Başvuruların sona ermesinin ardından aranan şartları taşıyan adaylar, mülakata çağrılacak. Mülakatta başarılı olanlar 31 Aralık'ta PTTPAL kadrosunda işe başlayacak. Söz konusu kadro için ihtiyaç doğrultusunda gelecek yıl da alım yapılacak.

Kamu haklarından yasaklı olmama şartı aranırken para ve değerli eşya taşımacılığında tecrübeli olma ise tercih nedeni olacak.

PTT personel alımı hakkında bir gelişme olduğunda adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Yorumlar (12)
Yunus N 12 ay önce
Basvuruyu yapabilmemiz için yardımcı olursanız sevinirim
Fedai 12 ay önce
Başvuru yu nerden yapıyoruz
Emre 12 ay önce
Başvuru neden
Gökhan 12 ay önce
Birii bu konuya aciklik getirsin
Seren 12 ay önce
Başvuru nereden yapılıyor? ??????
Engin 12 ay önce
Başvuru yapmıyorum yardımcı olurmusunuz
Duran 12 ay önce
Başvuru basladimi yoksa başlayacak mı
Mehmet mert 12 ay önce
Arkadaşlar başvurular başladımı ve ayrıca Hangı siteden basvuru yapabılecegız bilgisi olan varmı..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın