PTT 1100 Personel Alımı Yayından Mı Kalktı? PTT Personel Alımı Hakkında Tüm Detaylar

PTTPAL tarafından yapılan duyuruda 1100 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Bazı adaylar tarafından PTT personel alımının yayından kalkıp kalkmadığı araştırılıyor. Bu kapsamda PTT personel alımı hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Kamu Personelleri 26.11.2018, 09:49 26.11.2018, 15:18
PTT 1100 Personel Alımı Yayından Mı Kalktı? PTT Personel Alımı Hakkında Tüm Detaylar

PTT AŞ'nin iştiraki PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ tarafından bir duyuru yayımlanarak 1100 personel alımı yapılacağı ifade edildi.

Haziran ayında kurulan PTTPAL tarafından her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM ikmal, bakım, izleme, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri ve fiziki güvenlik hizmetleri verilecektir. Ayrıca şirket tarafından yıl sonuna kadar 6 nakit merkezi kurulacaktır. Bu nakit merkezleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana illerinde kurulacaktır.

PTT personel alımına ilişkin ayrıntılar belli oldu. Bu ayrıntılar kapsamında adaylarda aranan şartlar da belirlendi. Yayımlanan duyuruda başvuruların devam ettiği ve 15 Aralık'a kadar devam edeceği de vurgulandı.

İLAN YAYINDAN MI KALKTI?

Binlerce aday tarafından PTT personel alım ilanının yayından kalkıp kalkmadığı araştırılıyor. Adaylar başvuruların alındığı link üzerinden tıklandığında başvuru sekmesinin açılmadığı belirtiliyor. Şu an için başvuru linkine tıklandığında başvuru yapılacak bir ekran açılmıyor. 

Bundan dolayı PTT yetkilileri tarafından yeniden bir açıklama yapılması ve başvuruların nereden yapılacağına ilişkin detayları belirtmeleri beklenmektedir. Ayrıca ilan yayından kalktı ise bunun yetkililer tarafından adaylara duyurulması gerekmektedir. 

GENEL ŞARTLAR

Peki PTT personel alımı için hangi şartlar aranıyor? İşte şartlar:

a) Türk vatandaşı olmak.

b) Erkeklerde en az orta okul mezunu, bayanlarda ise en az lise mezunu olmak.

c) Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak

d) Erkekler için askerliğini yapmış olmak.

e) Erkekler en az 1.73 cm. , bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak.

f) İnsan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak ve prezantabl olmak.

g) Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suiistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyuşturucu madde kullanma, uyuşturucu

h) madde kaçakçılığı suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

i) Kamu haklarından yasaklı olmamak.

j) Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak.

k) 5188 Sayılı Kanun gereği silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.

l) Tercihen Para ve Değerli Eşya Taşımacılığı konusunda tecrübeli olmak

İlanın yayımlanmasının ardından adaylar tarafından başvuruların nereye yapılacağı araştırılmaya başlandı. Peki başvurular nereye ne zaman yapılaca? Adaylar aşağıdaki bağlantı adresini tarayıcılarının adres satırına kopyalayarak başvuru ekranına ulaşabileceklerdir. Ayrıca başvurular 15 Aralık'ta sona ereceklerdir.

https://goo.gl/othUuA

Yorumlar (8)
Onur 12 ay önce
Nereden basvuru yapiyoruz iskurdan mi bilgi verirmisiniz
Abdullah 12 ay önce
Forum yoneticilerden ricam 35-40 yas araligi vatandaslarimizinda sesini duyurun lütfen
İbrahim 12 ay önce
Devletimizden dicam yas aralıgı 25 35 40 olması...
Asd 12 ay önce
10 15 yildir doğru düzgün bir işe girmek için çalışıyoruz fakat fetö yüzünden hak ettiğimiz işlerde dahi çalışamadık yaş sınırının 30 ila 40 olması gerekiyor
Musti 12 ay önce
Acaba alınacak personel ptt kadrosunami alınacak yoksa taseron mu olacak?
İsimsiz 12 ay önce
Herhangi başvuru yok neden bir yetkili sorulara cevap vermez
Sehmus 12 ay önce
Alim olacagina dair resmi bi kurumda ilan falan yok
Sehmus 12 ay önce
Alim olacagina dair resmi bi kurumda ilan falan yok. Net bir bilgide yok anlamadim