01 Mayıs 2017 Pazartesi 10:11
PTT 1750 Personel Alımı Mülakat Süreci Devam Ediyor
Kamu Personeli

PTT, geçtiğimiz Nisan ayında yayımladığı ilan ile Gişe ve Büro Görevlisi ile Dağıtıcı pozisyonlarında 1750 personel alacağını duyurdu. İlana başvurular 18 Nisan-23 Nisan 2017 tarihleri arasında yapıldı.

1750 Personel Alım İlanına; 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar hariç olmak üzere Türk vatandaşı olanlar, 18 yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olanlar, kamu haklarından yasaklı bulunmayanlar,  5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmayanlar, askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olanlar,

Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmayanlar, atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olanlar, yapılacak “sözlü sınavda” başarılı olanlar, daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmayanlar,  2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olanlar,

Gişe ve Büro Görevlisi için  KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olanlar, dağıtıcı için KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olanlar, dağıtıcı için Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar, her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgeleyenler başvuru yaptı.

Sonuçların Açıklanması:

23 Nisan 2017'de başvuruların sona ermesinin ardından, 25 Nisan 2017'de PTT resmi sitesinde başvuru sonuçları açıklandı. Başvuru sonuçlarına göre; sözlü sınava KPSS puan esasına göre adaylar çağırıldı. Mülakat süreci başladı ve devam ediyor.

Sınav İçin Gereken Belgeler:

* T.C. numarasını gösteren bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport vb.) ile girebilecektir.

* Ayrıca; dağıtıcı adayları B ve A2 sınıfı sürücü belgelerinin asıllarını ibraz edeceklerdir. (B ve A2 Sürücü Belgelerinin olmaması halinde, bunlara ilişkin Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikalarının fotokopileri ile geçici sürücü belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.) 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 01.05.2017 12:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.