PTT 2500 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

21 Ağustos 2017 tarihinde başvuruları sona eren PTT 2500 personel alımı başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor.

PTT 2500 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Bilindiği gibi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan müjdeyi vermişti ve PTT'nin 2500 personel alımı yapacağını ifade etmişti. Bakan Arslan'ın açıklamaları kapsamında PTT 2500 personel alımı başvuruları 15 Ağustos 2017 tarihinde başladı. Söz konusu başvurular 21 Ağustos 2017 tarihine kadar devam etti.

KURUM YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR

PTT 2500 personel alımına başvuru yapan binlerce kişi tarafından PTT personel alımı başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. Bu kurumda çalışmak isteyen vatandaşlar açıklamaları yakından takip ediyorlar.

PTT'nin resmi web adresi üzerinden yayımlanan ilanda 1671 gişe ve büro görevlisi, 829 dağıtıcı unvanlı idari hizmet sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Söz konusu ilanın başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. 

PTT PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

PTT personel alımına başvuruları online olarak yapıldı. Yapılan başvuruların ardında sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınava, KPSS puanı ve tercihleri esas alınarak en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen pozisyon sayısının üç katı aday çağrılacak olup, son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü sınava alınacaktır. Ayrıca PTT sözlü sınav yeri ve tarihi bilahare olarak açıklanacaktır. Sözlü sınav tarihi ve yeri ptt.gov.tr,//ik.ptt.gov.tr web adresi üzerinden ilan edilecek ve ayrıca adayların cep telefonlarına SMS, mail adreslerine e-posta gönderilecektir.

Ancak başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin net bir açıklama yapılmadı. Bu kapsamda bir açıklama yapıldığında veya başvuru sonuçları açıklandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE