banner731

PTT 5 Bin Kamu Personeli Alımı ! İlan Tarihi ve Genel Şartlar (KPSS Şartı Yok)

PTT 2019/1 KPSS şartsız 5 bin kamu personeli alımı için adayların bekleyişi devam ediyor. PTT kamu personeli alımı için geçtiğimiz günlerde ilan tarihine ilişkin bir açıklama yapılmıştı. İşte söz konusu personel alımına ilişkin detaylar...

Kamu Personelleri 05.08.2019, 08:57
PTT 5 Bin Kamu Personeli Alımı ! İlan Tarihi ve Genel Şartlar (KPSS Şartı Yok)

PTT tarafından 2023 yılına kadar 500 bi personel alımı yapılacağı ifade edilmişti. 2023 yılına kadar yapılacak olan personel alımları öncesinde bir açıklama geldi ve 2019 personel alımının ne zaman yapılacağını yer verildi.

İLANA ÇIKILACAK TARİH

Birlik Haber Sen ile PTT arasında yapılan görüşmede PTT personel alımı ile ilgili tarih görüşüldü ve PTT İnsan Kaynakları , Birlik Haber Sen 'den gelen personel alımı ne zaman yapılacak? sorusuna cevap verdi.

Konu ile ilgili olarak PTT personel alım ilanının 2019 yılı ilk çeyreğinde (2019 Ekim ayı) ilama çıkacağı ve ilam tarihinden itibaren 15 gün süre içerinde başvuruların tamamlanacağı belirtildi. Söz konusu raporda "PTT Anonim Şirketi bünyesindeki işyerlerinde yaşanılan sıkıntı ve sorunların çok önemli kısmının personel eksikliği ve yetersizliğinden kaynaklandığı anlaşıldığı" ifadelerine yer verildi.

PTT tarafından gerçekleştirilecek olan kamu personeli alımı Ekim - Kasım - Aralık döneminde yapılacak. Ayrıca personel alımı için bir önceki alımda olduğu gibi sınav yapılacak.

KADRO DAĞILIMI

Ayrıca PTT'nin hangi kadrolarda kamu personeli alımı yapacağı da ifade edildi. Buna göre söz konusu başvurular başladığında adaylar şu kadrolar için başvuru yapabileceklerdir:

Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama, Lojistik)

Tekniker

Mühendis

PTT Uzman Yardımcısı

Avukat

Postacı

Mimar

PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk)

Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık, Bankacılık)

PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi, Mütercim-Tercümanlık)

Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı)

GENEL ŞARTLAR

Bunun yanı sıra bir önceki alıma göre adaylarda aranacak olan muhtemel genel şartlar ise şöyle:

- TC vatandaşı olmak.

- İlanın başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak.

- Kamu haklarından mahrum olmamak.

- Adli sicil kaydı olmamak.

- Erkek adaylar için zorunlu askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağı gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş.

- Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu olmaması.

- Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

- Güvenlik soruşturması olumlu olmak

Yorumlar (35)
sivaslı 4 ay önce
eğer torpiliniz yoksa hiç başvurmayın gençler sonra hayal krıklığına uğrar sınız yeminle söylüyorum alınacakların hepsi bellidir isterseniz deneyin ama boşuna şu zamanda torpil yoksa işte yok isterseniz ağzınızla kuş tutun dost acı söylermiş.....
melek 3 ay önce
bu hep boyle oldu... Şans!!! diyosunuz yaa iste sansiniz varsa olur diyorum ve ekliyorum ki dua asla birakmayin ALLAH'TAN isteyin tabi dua ederken de bos oturmayin mesela corba yapacaksiniz suyu koydunuz bekliyosunuz malzemelerini koymadan corba olur mu? bunun gibi agzimizdan dua yi eksik etmeden heryere basvurmadan eksik kalmayin derim genclere de herkese de, ne kaybedersiniz ki!
Bayburt 4 ay önce
Lise mezunu postacı olabilir mi
sıla 4 ay önce
hayır en az önlisans mezunu olmak ve bazı bölü şartları + b+A2 ehliyeti şartı
asd 4 ay önce
evet
Ömer 4 ay önce
Başvuru nerden yapiliyor
tolga 4 ay önce
kendi sitesinde yayınlanıyor ve kendi bünyesinde sınav yapıyor instagramda @yalcinsakartr diye ptt personelini takip ederseniz bu tarz bilgiler paylaşıyor yararlı olur.
Bektas 4 ay önce
Başvuru nerden yapılıyor bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?!
tolga 4 ay önce
Kendi sitesinde yayınlanıyor ve kendi bünyesinde sınav yapıyor instagramda @yalcinsakartr diye ptt personelini takip ederseniz bu tarz bilgiler paylaşıyor yararlı olur.
35 yas ustu 3 ay önce
Allah askina 35 yas ustu olanlar ne yapsın..Bir yetkili çıksında yol göstersin bize.
gülşah 4 ay önce
nasıl başvuru yapılacak
Sibel 3 ay önce
Başvuru nerden bi onu da diyeydi ...
tolga 4 ay önce
Kendi bünyesinde ilan yayınlıyor sınav yapıyor. instagramda @yalcinsakartr diye ptt personeli yayınlıyor bilginiz olsun.
Aziz 4 ay önce
Başvuru ne zaman
tolga 4 ay önce
kendi sitesinde yayınlanıyor ve kendi bünyesinde sınav yapıyor instagramda @yalcinsakartr diye ptt personelini takip ederseniz bu tarz bilgiler paylaşıyor yararlı olur.
35 yas ustu 3 ay önce
Allah askina 35 yas ustu olanlar ne yapsın..Bir yetkili çıksında yok göstersin bize.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın