banner731

PTT 5 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak ! Genel Şartlar ve İlan Dönemi Belli Oldu (KPSS Şartsız Kamu Personeli Alımı)

Binlerce aday tarafından PTT 2019/1 5 bin kamu personeli alım ilanı bekleniyor. PTT tarafından geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapılmış ve bu açıklamada ilan tarihine ilişkin çeşitli bilgiler verilmişti. PTT personel alımı adaylar tarafından yakından takip ediliyor. Bundan önce gerçekleştirilen personel alımındaki genel şartların yeni personel alım ilanında da geçerli olması beklenmektedir. Ayrıca ilanın hangi dönemde yayımlanacağı da belli oldu. Personel alımları kapsamında PTT kadrosunu 100 bine çıkacak. PTT personel alımı hakkında yayımlanan resmi yazıda 2019/1 5 bin kamu personeli alımı gerçekleştirileceği ifade edilmişti.

Kamu Personelleri 15.08.2019, 09:22 15.08.2019, 18:09
PTT 5 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak ! Genel Şartlar ve İlan Dönemi Belli Oldu (KPSS Şartsız Kamu Personeli Alımı)

PTT tarafından geçtiğimi günlerde personel alımı hakkında bir açıklama yapılarak 2019/1 5 bin kamu personeli alım ilanı için çeşitli bilgiler verildi. PTT tarafından yayımlanan resmi yazıya göre 2019 yılının son çeyreğinde ilana çıkılacak. İlana çıkıltıktan 15 gün içinde adayların başvuruları alınacak. Söz konusu kamu personeli alımında 5 bin kamu personeli alınacak ve adaylarda KPSS şartı aranmayacak. 

PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Birlik Haber Sen ile PTT arasında bir görüşme yapıldı ve görüşme kapsamında PTT İnsan Kaynakları , Birlik Haber Sen 'den gelen personel alımı ne zaman yapılacak? sorusuna cevap verdi.

PTT kamu personeli alımı kapsamında bir rapor yayımlanarak "PTT Anonim Şirketi bünyesindeki işyerlerinde yaşanılan sıkıntı ve sorunların çok önemli kısmının personel eksikliği ve yetersizliğinden kaynaklandığı anlaşıldığı" ifadelerine yer verildi.

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

PTT kamu personeli alımı Ekim - Kasım - Aralık döneminde gerçekleştirilecek. Ayrıca her kamu personeli alımında olduğu gibi alımlar sınav ile yapılacak. Ayrıca bir önceki alımdaki genel şartların yeni ilanda da geçerli olması beklenmektedir. Bu bağlamda muhtemel genel şartlar şöyle olacak:

- TC vatandaşı olmak.

- İlanın başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak.

- Kamu haklarından mahrum olmamak.

- Adli sicil kaydı olmamak.

- Erkek adaylar için zorunlu askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağı gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş.

Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu olmaması.

- Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

- Güvenlik soruşturması olumlu olmak

POSTACI ALIMI İÇİN ŞARTLAR DEĞİŞİYOR

PTT personel alımı kapsamında postacı alımı için genel şartlar değişiyor. Buna göre postacı alımı için başvuru yapacak olan adaylarda mezuniyet şartı değişiyor ve en az iki yıllık yüksek okullardan mezun olma şartı aranıyor. Bunun yanı sıra gişe memuru alımı için de şu şartlar aranmaktadır:

Türk vatandaşı olmak,

Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya askerlikle ilgili bulunmamak,

18 yaşından büyük, 35 yaşından küçük olmak,

Bir başka kuruma mecburi hizmet yükümlülüğünde olmamak,

Herhangi bir SGK kurumundan emekli olmamak,

PTT tarafından yapılacak olan sınavda geçerli not alıp, başarılı sayılmak

PTT personel alımına ilişkin bir açıklama yapıldığında veya bir ilan yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Yorumlar (0)