PTT 5 Bin Kamu Personeli Alımında Adayların Mağduriyeti Giderilecek mi?

PTT 5 bin personel alımının Danıştay kararı ile durdurulmasının ardından göreve başlamak için bekleyen adaylar mağdur oldu. PTT 5 bin kişinin mağduriyetini giderecek mi? Açıklama bekleniyor...

Kamu Personelleri 26.11.2017, 14:30 26.11.2017, 14:53
PTT 5 Bin Kamu Personeli Alımında Adayların Mağduriyeti Giderilecek mi?

PTT 5 bin personel alımının durdurulmasının ardından süreci tamamlayarak göreve başlamayı bekleyen 5 bin aday mağdur oldu. Adayların mağduriyetinin giderilmesi için PTT'den açıklama bekleniyor.

DANIŞTAY YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI VERDİ

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Posta ve Telgraf Şirketi Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmeliğin, 3 maddesi hakkında yürütmenin durdurulmasına karar verdi. Bu karar sonrası binlerce aday, bundan sonraki süreci merak etmeye başladı.

BAKAN ARSLAN AÇIKLAMA YAPTI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 5 bin adayın mağdur olmasına ilişkin açıklamalar yapmıştı. Arslan açıklamalarında: "Mağdur olmamaları için, gereğini yapıyoruz. Ayrıca ikinci 2500 ile ilgili başvuruları aldık. KPSS puanına göre, 3 katını davet ettik, burada, başvurmaması gereken unvanlar başvurdu, ÖSYM ile irtibat kurduk o konuyu çözdük. Ama o süreci de Danıştay'ın kararından dolayı durdurduk.

Adaylar olarak biraz sabırlı olsun istiyoruz. Onları mağdur etmek istemiyoruz, konuyu çözeceğiz Kazandığını açıkladığımız, evraklarını vermiş olanlar, 'seni almıyorum' demek doğru değil. Danıştay, esastan da görüşecek, bu konuda süreci takip ediyoruz." ifadelerini kullandı.

5 BİN ADAY AÇIKLAMA BEKLİYOR

Danıştayın yürütme kararını durdurduğu PTT personel alımı nedeniyle mağdur olan 5 bin aday, sürecin bir an önce tamamlanması için Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'dan açıklama bekliyor.Geçtiğimiz günlerde, Birlik Haber Sen Genel Başkanı Ömer Budak, PTT personel alımlarına ilişkin açıklama yaparak PTT'nin 60 bin personel açığı olduğunu gündeme getirdi. PTT personel açıklarının giderilmesi için öncelikle 5 bin personel alımına ilişkin sürecin tamamlanması gerekiyor. Kamupersoneli.net olarak adayların mağduriyetlerinin giderilmesi için en kısa zamanda açıklama yapılmasını temenni ediyoruz.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (7)
Slçk 2 yıl önce
Kpss şartı kalkmalı ve tskdan ayrılanlara öncelik tanınmalı
Lütfen yardimci olunuz.
Serra 2 yıl önce
Bölüm şartı olmamalı
Mustafa 2 yıl önce
Merhabalar bence lıse mezunlarına 50 kpsd olmalı yaş 35 olmalı
Sultan 2 yıl önce
Kesinlikle bölüm şartı olmamalı
İsa Karayiğit 2 yıl önce
Şu bölüm şartı kalksın diyen arkadaşlar peki o bölümü okuyanlar ne yapacak o kadarda beleşçi olmayın
Emrah 2 yıl önce
Biz günümüzü gecemiz verip bu istenilen bölümü okuyup bitirdik ve mağdur edildik siz bölüm şarttı kalksın diyen arkadaşlar nasıl bir vicdan sahipsiniz ki böyle bir talepte bulunuyorsunuz
mehmet 2 yıl önce
ya.bunların hepsi.garibanlari almazlar.herkes.kendi.adamları.alırlar.batsın böyle adalet ben.işsizlik belki.kırık.yere.baş.vurduk.ama.hiç.kimse.bizim.gibi.garibanlari.onemsemedi.diyor lar.lise.üniversite.hepsi.hikaye.yazıklar.olsun.böyle adelete