04 Mayıs 2018 Cuma 18:06
PTT 5 Bin Personel Alım İlanı Yayımlandı ! KPSS Şartı Yok

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 5 bin personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilan KPSS şartı bulunmamaktadır. İlan hakkında tüm detaylar şöyle:

ALIM YAPILACAK KADROLAR

PTT tarafından yayımlanan ilanda ise alım yapılacak olan kadrolar ise;

*Uzman yardımcısı(250),

*Mimar (20) Mühendis (200),

*Avukat (82),

*Gişe ve büro görevlisi (2625),

*Tekniker (200),

*Postacı (1623)

BAŞVURU DETAYLARI 

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 14 Mayıs 2018 ile 21 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştireceklerdir. İlana başvurular www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır. Adaylar ilan edilen pozisyonlar için yapılacak olan yazılı sınavlardan yalnızca birine başvuracaktır. Ayrıca, PTT Uzman Yardımcısı pozisyonu hariç diğer pozisyonlar için Mernis adresinin bulunduğu İl’e göre tercih yapacaktır.  Ayrıca şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

PTT 5000 personel alım ilanı başvuru koşulları değişti. Yayımlanan yeni ilan metni için TIKLAYINIZ Değişiklik yapılan başvuru koşullarını incelemek için TIKLAYINIZ

GENEL ŞARTLAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adayların başvurularının kabul edilmesi için adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu bağlamda Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından adaylarda aranan şartlar şöyle:

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

b) On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak.

NOT: 14/05/1984 tarihi ve bu tarihten sonra doğanlar müracaat edebilecektir.

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak,

e) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

f) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

g) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. 

ğ) Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. (18/05/2018 tarihinde veya önceki bir tarihte mezun olmak).

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

ı) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

i) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

j) Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak

Son Güncelleme: 12.02.2019 16:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sibel 2018-05-04 18:40:51

35 yaşını geçenler çalışan yetisini mi kaybediyor

Avatar
Hilal 2018-05-05 12:26:28

Eve gelen postacılar ya da çalışan personeller de şakır şakır İngilizce konuşuyor zaten bi biz cahiliz

Avatar
Asiye azra 2018-05-04 19:48:50

35 yaşından sonraki insanların hayallerini umutlarını öldüren tüm sistemi kınıyorum

Avatar
Gözlemci 2018-05-05 20:04:19

Ülkede işsiz genç kaynıyor. Gençlerin önünü açacağınıza sürekli engel koyuyorsunuz! Altı üstü PTT'sin sen ya. Yok yabancı dil sınavından 70 alacaksın, yok 60 tl sınav ücreti yatıracaksın, bilmem ne belgesine sahip olacaksın... Kimse k.bakmasın AKP zamanında malesef memur olmak çoook zorlaştı. Eskiden böyle değildi daha basit girebiliyordun kurumlara. Kosgebe başvuracaksın senden neler neler istiyorlar bir bilseniz bi girip okusanız kafayı yersiniz. İşkur tam bir çöplük zaten(3 yıl tecrübe falan istiyorlar işe almak için).. Arkadaşlar hakikat malesef budur. ister beğenin ister beğenmeyin. AKP'yi destekleyenlerin tamamı iş güç sahibi parası tıkırında olan kesimdir veyahut işe girme umudu olan kişilerdir. Bunu sakın unutmayın!

Avatar
Adalet 2018-05-04 18:21:14

Bakana söyleyin onlar oyu 4 yıllık mezunu kpss ye bile girmemiş yandaşlarından istesin

Avatar
Sibel 2018-05-08 11:52:54

Arkadaşlar boşuna uğraşmayın alınacaklar çoktan belli olmuştur.Uyanin artık yok yasmis yok bilmem neymiş bırakın ya bırakın...

Avatar
Neden 2018-05-04 18:24:59

Neden yaş şartı 35 yaşından sonrakiler aktif çalışamıyormu

Avatar
Neden yaş sınırı 2018-05-04 18:27:53

Neden yaş şartı 35 yaşından sonrakiler aktif çalışamıyormu