PTT 5 Bin Personel Alımı Sözlü Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

PTT 2018/1 5 bin personel alımı kapsamında 12 Ağustos 2018 tarihinde yazılı sınava giren adayların sınav sonuçlarının kesin sonuçları 19 Ekim 2018 tarihinde açıklanmıştı. Bu kapsamda adaylar yazılı sınavlardan sonra sözlü sınav yeri ve tarihiyle alakalı olarak araştırmalarına devam ediyorlar. Bizlerde detayları paylaşıyoruz.

PTT 5 Bin Personel Alımı Sözlü Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

PTT farklı branşlarda personel alımı yapacağını açıklamıştı ve 12 Ağustos 2018 tarihinde yazılı sınava giren adayların kesin sonuçlarını açıklamıştı.

Bu süreçte yazılı sınavlarının tamamlanmasıyla birlikte adaylar sözlü sınav yeri ve tarihiyle alakalı olarak araştırmalarına başladılar.

Kamupersoneli.net olarak detayları okurlarımız için derledik.

PTT 2018/1 personel alımlarında adayların; Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına MERNİS adresinin bulunduğu il’e başvuru yaptığından tek il tercihlerini yaptıkları biliniyor.

Ayrıca yazılı sınav sonucunda il bazında her pozisyon için en yüksekten başlamak üzere puan sıralamasının yapılacağı ifade edilmişti.

Diğer yandan yerleştirmelerin yazılı sınav puanlarının yanı sıra adayların başvuru yaptıkları pozisyonlar ile il tercihlerini esas alarak yapmaları gerektiği belirtildi.

PEKİ SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN?

PTT 19 Ekim 2018 tarihinde açıklamış olduğu kesin sınav sonuçlarıyla beraber bir duyuru daha yayımladı ve yayımlanan duyuruda sözlü sınavlarla alakalı olarak;

"Sözlü sınav yeri, tarihi ve saati bilahare açıklanacak olup //ik.ptt.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir." denildi.

Diğer yandan Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonları için uygulanacak olan sözlü sınavlar sonucunda asil olarak atanmaya hak sahibi olan adayların sözlü sınav sonuçlarının açıklanmasıyla beraber on beş gün içerisinde talep edilen evraklarla birlikte. Merkez Teşkilatında İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına, Taşra Teşkilatında ilgili PTT Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine müracaat etmeleri talep edilecek.

PTT 5 bin personel alımı sözlü sınav sonuçlarıyla alakalı olarak detaylar paylaşıldığında kamupersoneli.net'te olacaktır.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE