PTT 5 Bin Personel Alımı Yapıyor (Ek-1, Ek-2, Ek-3 Tabloları)

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 5 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilan hakkında Ek-1, Ek-2, Ek-3 tablolarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kamu Personelleri 06.05.2018, 17:19 12.02.2019, 16:51
PTT 5 Bin Personel Alımı Yapıyor (Ek-1, Ek-2, Ek-3 Tabloları)

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi  önceki gün Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilanını yayımladı. Yayımlana ilanda çeşitli pozisyonlarda Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi 5 bin personel alımı yapacağını duyurdu.

Söz konusu personel alım ilanında Posta Ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin "Uzman yardımcısı(250), *Mimar (20) Mühendis (200), *Avukat (82), *Gişe ve büro görevlisi (2625), *Tekniker (200), *Postacı (1623)" kadroları için personel alımı yapacağı ifade edildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Adaylar ilan edilen pozisyonlar için yapılacak olan yazılı sınavlardan yalnızca birine başvuracaktır. Ayrıca, PTT Uzman Yardımcısı pozisyonu hariç diğer pozisyonlar için Mernis adresinin bulunduğu İl’e göre tercih yapacaktır. Ayrıca şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 14 Mayıs 2018 tarihinde yapmaya başlayacaklardır. Ayrıca adaylar başvurularını 18 Mayıs 2018 tarihine kadar yapabilecektir. İlana başvurular www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.

EK'Lİ LİSTELER

Pozisyonların Birimlere Göre Dağılımını Gösteren, Yükseköğrenim Kurumlarının Alım Yapılacak Bölümlerini Gösteren ve Genel Yetenek ve Genel Kültür İle Mesleki Alan Konu Başlıklarını Gösteren Ek-1, Ek-2 ve Ek-3 listeler adaylar tarafından araştırılıyor. Adaylar aşağıdaki linke tıklayarak listelere ulaşabileceklerdir.

Yorumlar (19)
Sibel 1 yıl önce
Evet kesinlikle katılıyorum yıllardır yapılan haksızlıklar yetmiyormuş gibi hala devam ediyorsunuz haksızlıklara.Ben yerleşebilmek adına iki çocuğuma rağmen gece gündüz çalıştım dershanelere gidip tonla emek verdim yeter artık yıllarca atanamadık bu hainler yüzünden şimdide yaş sınırı diyorsunuz bu haksızliğiğa sebep olanlara hakkımı helal etmiyorum
Ümit 1 yıl önce
Pazarlama bölümüne işletme,iktisattan alım oluyor da kamu yönetimi neden yok
Ozgun 1 yıl önce
Yas siniri var boy sartida koymussunz mankenmi seciyorsunuz postacimi anlamdm.
nurdan 1 yıl önce
merhaba arkadaşlar ben iç mekan dekorasyon bölümünden mezun oldum ptt tekniker almından kendi bölümümden alım var ücreti yatırdım ama internet üzerinden başvuru yapamıyorum yardımcı olurmusunuz rica etsem.
TOLGA 1 yıl önce
cümleten geçmiş olsun, başvuru yapabilecek bölümler arasında bulunan endüstriyel elektronik bölümü tekniker olarak bulunuyor fakat parayı yatırıp sınav kaydı aşamasına geldiğimde benim bölümümde hiç alım yok .ptt kısaca benim gibi bir çok bölümü yazılı olan kişilerin başvurmasını sağlayıp tokatlıyor.paramın iade talebinde bulundum bakalım ne olacak.kısaca yazılı bölümler başvurabilir fakat kayıt oluşturamaz kandırdık diyorlar görünen o.
hazal 1 yıl önce
bende de aynı şekilde oldu. ek 2 de herhangi 2 yıllık önlisans mezunu istiyorlar başvuru yaptıktan sonra bölümle alakalı hiçbirsey yok.
destan 1 yıl önce
neden maliye lisans bölmünden gişe görevlisi yok halbüki en fazla muhasebe dersi alıp muhasebennin incigini çincigini alan bölümdür
Mustafa 1 yıl önce
MERHABA BU YAPILAN BUYUK BIR HAKSIZLIKTIR YAPILACAK OLAN ALIM DA HEM 4 YILLIK DIYORSUNUZ HEM YAS SINIRI 35 DIYORSUNUZ BU ADALET DEGIL HAK HELE HIC DEGILDIR KURUMLARDA ZATEM 65 70 YASINA KADAR MEMUR ÇALIŞIYOR BELETIYORSUNUZ 34 35 YASINA KADAR SONRADA YAS SINIRI 35 BU HAKSIZLIKTIR HAKSIZLIKTIR HAKSIZLIKTIR 2000 YILINDAN BU YANA FETO DENILEN ILETI SERBEST BIRAKTINIZ SORULAR CALINDI BASKALARININ YERINE SINA GIRILDI KOPYA CEKILDI DUMENE GECEN YOL ALDI BIZDE SRTIK GIBI GERIDE KALDIK SIMDIDE YAS SINIRI 35 NE GUZEL ADALET BE ZERRE MISKAL KIM HAKKIMI YEMIŞE HARAM OLSUN HARAM OLSUN CUNKU BU ADALET DEGILDIR BU KONUYA KIMSENIN SESIZ KALMAMASI LAZIM DOGRU SECIM AZ KALDI BAS KOMUTANIM BASIMIZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ BU NASIL DUZELTECEKTIR YILLARDIR ZATTEN BEKLİYORUZ
Esma 1 yıl önce
Bende çok üzgünüm sınava girdiği mizde sanki otuz beş yaşındamiyiz iki Ayla başvuru yapamıyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın