banner731

PTT 5 Bin Personel Alımı Yazılı Sınav Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu!

PTT tarafından yayımlanan ilanla beraber 5 bin personel alımı gerçekleştirileceği belirtilmiş ve adayların başvuruları alınmıştı. Daha sonra sınava giren adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını araştırmaya başlamışlardı. Söz konusu sınavın sonuç açıklama tarihi netleşti. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Kamu Personelleri 07.09.2018, 11:05 30.01.2019, 20:43
PTT 5 Bin Personel Alımı Yazılı Sınav Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih Belli Oldu!

PTT 5 bin personel alımı için yazılı sınava giren adayların sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağıyla alakalı olarak araştırmaları son buldu.

PTT yazılı sınav sonuçlarıyla alakalı olarak sosyal medya hesabı üzerinden sonuçların açıklanacağı tarihi duyurdu.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

PTT A.Ş. tarafından paylaşılan detaylara göre; 2018/1 Personel Alım yazılı sınav sonuçlarının 20 Eylül 2018 tarihinde açıklanacağı duyuruldu.

Konuyla ilgili yapılan paylaşım içerisinde yer alan detaylarda ise adayların PTT insan kaynakları daire başkanlığının duyurular kısmını takip etmeleri gerektiği belirtildi.

SINAVDAN KAÇ PUAN ALINIRSA BAŞARILI OLUNUYOR?

PTT tarafından farklı pozisyonlarda alınacak olan adayların sınavdan 70 puan ve üzeri almaları durumunda ve bazı kadrolarda ise 60 puan ve üzeri alanların başarılı sayılacağı duyuruldu.

70 puan ve üzeri alan Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonu olarak açıklandı.

Ayrıca 60 puan ve üzeri alan, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (PTT’de çalışan firma elemanı), Postacı, Postacı (PTT’de çalışan firma elemanı) pozisyonu adayları, başarılı olarak sayılacak.

SONUÇLARA NE ZAMAN İTİRAZ EDİLECEK?

Yazılı ve/veya sözlü sınav sonucuna ilişkin itirazlar, sonuçların yayınlandığı günü takip eden 7 (yedi) gün içerisinde yapabilecekleri duyuruldu.

Diğer yandan yazılı ve sözlü sınav sonucu itirazına ilişkin hususlar sınav sonuçlarının yayınlandığı tarihte adayların erişimine açılacağı ifade edildi.

Yorumlar (1)
asel 1 yıl önce
bütün haber sitelerinde 20 eylül 2019 diye duyurdular.