PTT 55 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in açıklamalarına göre 55 bin yeni personel alımı daha yapılacak. Peki alımlar ne zaman gerçekleştirilecek? Konu hakkında detaylar haberimizde...

Kamu Personelleri 30.10.2018, 10:29 30.10.2018, 15:35 Batuhan
PTT 55 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

PTT 5 bin personel alımının tamamlanmasının ardından istihdam edilmeyen adaylar yeni personel alımlarını araştırmaya başladılar.

Aylar öncesinde PTT personel alımlarına ilişkin PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik bir açıklama yapmış açıklamasında 60 bin personel alımı daha yapılarak çalışan sayısının 100 bine çıkarılacağını belirtmişti. 5 bin personel alımı gerçekleştirilmiş geriye 55 bin personel alımı kalmıştır. 

PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Kenan Bozgeyik'in açıklamalarının ardından binlerce aday personel alımları hakkında araştırma yapmaya başladı. Adaylar personel alımlarının ne zaman yapılacağını sorguluyorlar. 

Adaylar personel alımlarına ilişkin genel şartlar hakkında çeşitli taleplerde bulunarak personel alım ilanının ne zaman yayımlanacağını araştırıyorlar. 

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamalarında "Hep birlikte önümüzdeki süreç içerisinde 40 bin kişi olan çalışanımızı Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin kişiye çıkaracağız. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz." ifadelerine yer vermişti. Bu açıklamalar kapsamında PTT 55 bin personel alımının 5 yıl içinde tamamlanması beklenmektedir. Ancak personel alımlarının ne kadar süre ile yayımlanacağı hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor. 

TALEPLERİNİZ NELER?

Bu konu hakkında detaylar belli olduğunda adayları okuyucularımızla paylaşacağız. Peki size göre yayımlanacak olan ilanda genel şartlar nasıl olmalıdır? Aşağıdaki yorum bölümünden taleplerinizi belirtebilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (13)
M.ç 9 ay önce
Lutfen kpss ye gore alim yapilsin. 4 yil okudum kpss den 80 aldim ama suan santiyede calisiom...emegimize yazik
Emrullah keskin 9 ay önce
Yaşı biraz yukarı çekelim 82 dogumluyum nasil atanırız bilmiyorum bize yardımcı olursanız sevinirim inşaellah
emre 9 ay önce
gazi üsniversitesine sınav yaptırdılar sonuçlarının açıklmasın 2 ay sürdü şimdi ne olacak oda belli değil 1 ay geçti hala bir açıklama yok.. mülakat var mı ne zaman nereye gidecez ne yapacaz bilmiyoruz..
Emre Kaya 9 ay önce
Enerji Sistemleri Mühendisleri de Tablo da belirtilen mezuniyet listesinde yer almalıdır.
Erkam Demir 9 ay önce
Selam 24 yaşındayım. Meslek lisesi mezunu yum. Ehliyetim var.Ahlaklı ve vazifesini yapan bir gencim.Askerliğimi de yaptım. Uygun bir işte çalışmak istiyorum.İlgilenirseniz memnun olurum.
TUĞÇE 9 ay önce
lisans mezunu kpss den 60 puan şartı 2018 yılı esas alınsın
Saklı 9 ay önce
Neden lisans mezunu neden 60 sattı herseyi ozaman sana göre uyarlasınlar on lisans taksilerin hakkı yokmu hadi diyelim yok neden 60 ozana. 70 olsun kesin 70 alacak kapasiten olmadığından bunu on görmüşsün kendine
Nurhan ÖNDER 9 ay önce
Muhasebe departmani icinde alım yapılmalı... Rica ediyorum.
Hacer 9 ay önce
Kpss sarti olsun lütfen.yds sarti kaldirilsin 2yil önce sadece kpss puaniyla alim olurdu tekrar ayni sistemi istiyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın