PTT 55 Bin Personel Alımı Yapacak ! KPSS Şartı Yok (İşte Muhtemel Genel Şartlar)

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in açıklamalarına göre PTT 55 bin personel alımı yapacak. PTT personel alımlarında KPSS şartının aranmayacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak detayları aktarıyoruz.

PTT 55 Bin Personel Alımı Yapacak ! KPSS Şartı Yok (İşte Muhtemel Genel Şartlar)

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik bundan önceki yaptığı açıklamalarında 55 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. PTT'nin 5 bin personel alımı yakın zamanda gerçekleştirilecektir.

55 BİN PERSONEL ALIMI

Bir önceki PTT personel alımlarının nihayete ermesinin ardından kurumun planlaması kapsamında yeni alımların yayımlanması bekleniyor. PTT personel alımlarının detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamalarında "Hep birlikte önümüzdeki süreç içerisinde 40 bin kişi olan çalışanımızı Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 bin kişiye çıkaracağız. Nasıl 40 bin kişilik çalışanımızı 100 bin kişiye çıkarıyorsak ekonomimizi de aynı şekilde büyüteceğiz." ifadelerine yer vermişti.

GENEL ŞARTLAR

Peki genel şartlar nasıl olacak? Bundan önceki personel alımına lişkin genel şarları okuyucularımızla paylaşıyoruz. Aşağıdaki şartlara haiz olmayan adayların aşağıdaki şartlara haiz olmaları gerekmektedir. 

''Türk vatandaşı olmak. On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. Kamu haklarından yasaklı bulunmamak. Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak."

ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 15:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harun taşkoparan
Harun taşkoparan - 8 ay Önce

Nereye baş vuruyoruz ne zaman

Nurhayat
Nurhayat - 8 ay Önce

40 yaşındakilerin çalışmaya hakkı yok gençler çabuk bir yerlere başvurun 35 i geçerseniz hizmetli bile olamazsınız.

MİNE DOĞAN
MİNE DOĞAN - 8 ay Önce

Başvurular ne zaman acabalar ve nerden yapabiliyoruz bilen var mı

Halil
Halil - 8 ay Önce

Engelli alımı da olmalı.

Eda
Eda - 8 ay Önce

Nereye ne zaman kayıt yapıyoruz

pelin  şahin
pelin şahin - 8 ay Önce

Nereye baş vuruyoruz ne zaman

Melek
Melek - 8 ay Önce

Nasıl başvuru yapabiliriz

Erdal
Erdal - 8 ay Önce

Başvuru bence ptt den başvuru yapabiliriz