PTT'den 2019/1 Personel Alımı Açıklaması Geldi

2018 yılında gerçekleştirilen PTT 5 bin personel alımında bazı kadroların boş kaldığı açıklandı. PTT tarafından 2019/1 KPSS şartsız personel alımı hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 2019 yılında personel alımı yapılıp yapılmayacağı ifade edildi.

Kamu Personelleri 19.02.2019, 14:01 Batuhan
PTT'den 2019/1 Personel Alımı Açıklaması Geldi

PTT Kurum İdari Kurulu toplantısı geçtiğimiz yıl düzenlendi. Düzenlenen Kurum İdari Kurulu toplantısından çıkan bildiri ise yayımlandı. Yayımlanan yeni bildiride 2019 yılı personel alımları ile ilgili önemli bir detaya yer verildi.  

YÜZ BİNDEN FAZLA KİŞİ BEKLİYOR

Türkiye genelinde yüz binden fazla kişi, PTT 'nin 2019 yılı personel alımını merakla bekliyor. 

2018 YILINDA YAPILAN ALIMDA SAYI TAMAMLANAMADI

PTT Kurum İdari Kurulu toplantısı sonrası yayımlanan bildiride , 2018/1 kapsamında yapılan 5 bin personel alımında bazı kadroların boşta kaldığı, 5 bin sayısının tamamlanamadığına yer verildi. 

Kurula yönlendirilen soruda 2018/1 5 bin personel alımı kapsamında yapılan büro personeli, dağıtıcı, taşeron, gişe personeli ve teknik personel alımında sayının tamamlanamadığına yer verildi.  

Yazılı sınavın zor olması nedeniyle bu aşamayı çok sayıda kişinin geçemediği ve bu kadrolardan bazılarının boşta kaldığının belirtildiği açıklamada, eksik kalan kadrolara alım yapılıp yapılmayacağı soruldu.

Kurul tarafından verilen cevapta, 2019 yılında personel alım ilanına çıkılacağını ve eksik kalan kadrolara da alım yapılacağına yer verildi.  

Yorumlar (4)
Yakup boşnak 5 ay önce
Iş bulamıyorum Neden işkur neişe yarıyo
Mert 5 ay önce
Önlisans pazarlama mezunu alımı hiç yapmadı
Talyat 5 ay önce
Yas siniri varmi insanlah yoktur
Öykü 3 ay önce
Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümü üzerinden başvuru yapabilir miyim