PTT'den 5 Bin Personel Alımı Sözlü Sınavlarına Yönelik Kritik Açıklama!

PTT tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve 5 bin personel alımı yazılı sınavlarıyla alakalı olarak detaylar paylaşıldı ve uygulanacak olan sözlü sınavlarla ilgili olarak detaylara yer verildi. İşte yayımlanan duyuru kapsamı...

Kamu Personelleri 26.09.2018, 10:13 18.01.2019, 23:54
PTT'den 5 Bin Personel Alımı Sözlü Sınavlarına Yönelik Kritik Açıklama!

Kamupersoneli.net olarak PTT tarafından yayımlanan duyuru hakkında detayları paylaşıyoruz.

Bilindiği gibi 2018/1 personel alımı yazılı sınavları 12 Ağustos 2018 tarihinde 16 il merkezinde gerçekleştirilmişti.

Yazılı sınavlarına yönelik olarak sonuçlar 20 Eylül 2018 tarihinde PTT İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı resmi internet sitesi "http://ik.ptt.gov.tr" üzerinden erişime açılmıştı.

YAZILI SINAV İTİRAZLARI

Adayların yazılı sınav sonuçlarına yönelik olarak yapacakları itirazların 21 Eylül 2018 tarihinde başladığı ve 27 Eylül 2018 tarihinde sona ereceği belirtilirken itirazların "gazisem@gazi.edu.tr" e-mail adresine yapabileceği ifade edilmişti.

Ayrıca yazılı sınav sonuçlarına yönelik gerçekleştirilecek itirazların sonuçları "http://ik.ptt.gov.tr" adresinde yayımlanacak ve kesin sınav sonuçlarının en geç 19 Ekim 2018 tarihinde açıklanacağı belirtildi.

Diğer yandan 2018/1 personel alımında adaylar; Avukat kadrosunun yanı sıra Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe ve Büro Personeli ile Postacı pozisyonlarına tek il tercihinde bulunmuşlardı.

Yazılı sınav sonucunda il bazında her pozisyon için en yüksek puandan başlayarak puan sıralaması yapılacağı ifade edildi ve ayrıca yerleştirmeler yazılı sınav puanının yanı sıra adayların başvurduğu pozisyon ve il tercihi esas alınarak yapılacağı duyuruldu.

Kesin sonuçlar kapsamında Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonu için ilan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve iki katı yedek aday, Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonları için ilan edilen pozisyon sayısının üç katı aday belirlemesi yapılacak.

SÖZLÜ SINAV TARİHLERİ

PTT tarafından yayımlanan duyuruda ise "Sözlü sınav yeri, tarihi ve saati bilahare açıklanacak olup http://ik.ptt.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir." denildi.

Yorumlar (5)
Aylz 12 ay önce
Baraj 60 denmişti barajı aşan herkesin hakkı mülakat malum uzun yol yapılıp sinava girenler var mulakata katılmak 60 ve üstü puan alan herkesin hakkı
Yusuf 12 ay önce
Hani 60 puan alan mülakata katılacaktı puan sıralaması nerden çıktı. Oyalama taktigi .
işsiz 12 ay önce
Arkadaşlar devlet memuru olmak artık hayal olmuş,yapacak bişey yok,ömürler hayatlar karardı ama elimizden bişey gelmiyor.Sadece durumu izliyoruz böyle o kadar üzgünüm ki diyecek bişey bulamıyorum.
Selman karabulut 12 ay önce
Ptt taşeronlara çare bulsun artık
dxfgs 12 ay önce
hem torpille taşeron oluyorsunuz hem de hala beleş kadro bekliyorsunuz...