PTT'den Flaş Açıklama ! 5 Bin Personel Alımı Durduruldu !

PTT tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Danıştay kararı ile 5 bin personel alımının durdurulduğu ifade edildi.

Kamu Personelleri 24.09.2017, 12:31
PTT'den Flaş Açıklama ! 5 Bin Personel Alımı Durduruldu !

PTT'nin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 2017/2 ve 2017/3 ile toplamda 5 bin personel alımının durdurulduğu ifade edildi. 

Söz konusu duyuruda Haber Sen tarafından Danıştay'a açılan davanın sonuçlandığı ifade edildi. Söz konusu duyuruya göre Danıştay kararı ile PTT toplamda 5 bin personel alımı durduruldu ancak istihdamın sağlanması için yeni ilana çıkılacağı ifade edildi. İşte yayımlanan o duyuru;

PTT'DEN YAYIMLANAN DUYURU

Son günlerde, Şirketimize personel alımında uygulanan yönetmelik ile ilgili olarak Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından verilen karara yönelik çeşitli haber ve yorumlar kamuoyuna yansımıştır. Bu haber ve yorumlara istinaden kamuoyunu doğru bilgilendirme adına bir açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.

Ülkemizin istiklal ve istikbalinde yer alan PTT A.Ş., Sayın Cumhurbaşkanımızın teşvikleri ile başlatılan istihdam seferberliği kapsamında, Cumhuriyetimizin 100. yılı hedefleri doğrultusunda 2017 yılında 5000 personel istihdamı planlamış ve alımına hızla başlamıştır. Şirketimizce personel istihdamı Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik gereğince yapılmaktadır.

DAVA SONUÇLANDI

Buna göre, 2017/2 ve 2017/3 personel alımlarına ilişkin işlemler devam etmekte iken, Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası (HABER-SEN) tarafından, anılan yönetmeliğin ilgili hükümlerinin iptali ve yürütmesinin durdurulması talebiyle 09/07/2015 tarihinde Danıştay 16. Dairesinde açılan davada, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından verilen 01/06/2017 tarih ve YD İtiraz No:2017/337 sayılı karar Şirketimize 13/09/2017 tarihinde tebliğ edilmiştir.

YENİ İLANA ÇIKILACAK

Söz konusu karar ile Şirketimizce yapılan 2017/2 ve 2017/3 personel alımlarının yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiş olduğundan, ilgili alım süresinde başvuru yapan adayların mağdur edilmemesi ve ihtiyaç duyulan personelin istihdamı için gerekli düzenlemeler yapılarak mer-i mevzuat çerçevesinde yeniden personel alımı ilanına çıkılacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (4)
Abdullah 2 yıl önce
ptt ve diğer kamu kurumlarına mülakatsız alım yapılmalıdır. kpss puanları esas alınmalıdır.
temel 2 yıl önce
2017 kpss puanları yalan olacak herhalde yazık verdiğim emeğe!
ZEKİ ÖZEL 2 yıl önce
ptt ekim ayında alım yapmalıdır. alımlar kpss puanına göre yapılmalıdır
ALİ KARTAL 2 yıl önce
ptt bir an evvel ilana çıkmalı,kpss puanı ile personel almalıdır.