PTT Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak ?

PTT 2016 yılında beklenen personel alım ilanını yayınlamadı. Milyonlarca kişinin beklediği PTT personel alımları neden yapılmadı? PTT personel alımı yapacak mı ? İşte detaylar...

Kamu Personelleri 24.12.2016, 14:44 01.02.2019, 22:24
PTT Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak ?

PTT 2016 yılında en son personel alımını Mayıs ayında gerçekleştirdi. Mayıs ayında yayınlanan ilan ile PTT bünyesinde görevlendirilmek üzere 1038 sözleşmeli personel alımı yapıldı. Mayıs ayında yapılan personel alımının ardından adayların beklediği yeni ilan yayınlanmadı. PTT personel alımı ne zaman yapılacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavları (KPSS) lisans, önlisans ve ortaöğretim düzeyinde sona erdi. Sadece ortaöğretim KPSS'ye 3.5 milyon aday girdi. KPSS sınavlarının sona ermesiyle beraber PTT personel alım ilanları için adaylar yeni bir bekleyiş içine girdiler.

Geçtiğimiz Kasım ayında Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Erdin Bircan'ın ' PTT personel alımı yapacak mı?' soru önergesiyle beraber gözler yeniden PTT'ye çevrildi. PTT 2016 yılının sona ereceği şu günlerde herhangi bir personel alım ilanı yayınlamadı. PTT'nin personel alım ilanını kamupersoneli.net ve adaylar olarak merakla bekliyoruz...

PTT'ye En Son Personel Alımları Mayıs Ayında Yapıldı
PTT son olarak mayıs 2016 tarihinde personel alımı yaptı. Alımlar, Avukat, Mimar, Mimar (İç Mimar), Mühendis (Bilgisayar, Elektrik, İnşaat ve Harita), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (Endüstri Mühendisliği Mezunu), Gişe ve Büro Görevlisi (Grafik Tasarım), Gişe ve Büro Görevlisi (Görsel Sanatlar), Gişe ve Büro Görevlisi (Medya), Gişe ve Büro Görevlisi (Radyo-Tv-Sinema), Gişe ve Büro Görevlisi (Arapça Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (Çince Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (Fransızca Bilen), Gişe ve Büro Görevlisi (İspanyolca Bilen), Tekniker (Bilgisayar, Elektrik, Makine, İnşaat ve Harita), Dağıtıcı, pozisyonları için yapıldı.

Yorumlar (1)
ugur turk 3 yıl önce
Pekı ya tarım teknısyenlerın magdurıyetı hıc dıle getırılmıyor ben calısıp seksenbır puan aldım atanamıyom