PTT Personeli Sözlü Sınavı Ne Zaman? PTT 5 Bin Personel Alım Süreci!

PTT tarafından 5 bin personel alımı yapılacağı açıklanmış ve 12 Ağustos 2018 tarihinde Pazar günü sınav yapılmıştı. Daha sonra sonuçlar ve kesin sınav sonuçları açıklanmış ve bu kapsamda personellerin göreve başlama süreci araştırılıyordu. Bizlerde konuyla alakalı olarak tüm detayları okurlarımızla paylaşıyoruz...

Kamu Personelleri 25.10.2018, 09:55 25.10.2018, 10:07 Kerim Solak
PTT Personeli Sözlü Sınavı Ne Zaman? PTT 5 Bin Personel Alım Süreci!

PTT 5 bin personel alımı için süreç devam ediyor.

12 Ağustos 2018 tarihinde düzenelenen PTT 5 bin personel alımı süreciyle alakalı olarak kesin sınav sonuçları 19 Ekim 2018 tarihinde açıklanmıştı.

Daha sonra sürece yönelik olarak detaylara yer verildi.

PTT 2018/1, 5 bin personel alımında adayların kesin sınav sonuçlarına göre gişe ve büro görevlisi ile postacı pozisyonu için ilan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve iki katı yedek aday çağırılacağı ifade edildi.

Ayrıca Avukat'ın yanı sıra, mimar, mühendis ve PTT Uzman yardımcısı ile tekniker pozisyonları için duyurulan pozisyon sayısının üç katı kadar adayın belirleneceği duyuruldu.

19 Ekim 2018 tarihinde açıklanan yazılı sınavın sonuçlarına göre Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına asil ve yedek olarak yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylara Psikometrik İnceleme yapılacağı açıklandı.

Söz konusu psikometrik İnceleme sonucuna göre atamaya hak kazanan adaylardan talep edilen belgelerle beraber, Taşra Teşkilatında ilgili PTT Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine başvuru yapılması gerekiyor.

Ayrıca belirtilen süreçte başvuru yapamayanların atanamayacağı açıklandı..

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN?

PTT 2018/1 5 bin personel alımında yazılı sınav kesin sonuçlarının açıklanmasından sonra sözlü sınavlar merak ediliyor.

Sözlü sınav yerleri ile beraber tarih ve saatin ilerleyen süreçte açıklanacağı ifade edildi.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)