PTT Personelleri Ne Kadar Maaş Alır ? PTT Personeli Çalışma Şartları

PTT tarafından yayımlanan ilanda 1100 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar tarafından PTT personellerinin ne kadar maaş aldıkları araştırılıyor. Bu haberimizde PTT personellerinin ne kadar maaş aldıklarını ve çalışma şartlarının neler olduğunu okuyucularımızla paylaşıyoruz.

PTT Personelleri Ne Kadar Maaş Alır ? PTT Personeli Çalışma Şartları

PTT tarafından bir ilan yayımlandı ve 1100 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu personel alımında KPSS şartının aranmadığı ve en az ortaokul mezunu adayların başvuru yapabileceği ifade edildi. 

İlana başvuru yapacak olan adaylar ilanın detaylarını ve başvuru ekranını aşağıdaki link üzerinden görebilirler. 

Bu ilana başvuru yapacak olan adaylar PTT personellerinin ne kadar maaş aldıklarını ve çalışma şartlarının neler olduğunu araştırıyorlar. Bu konu hakkındaki detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

PTT PERSONELLERİ NE KADAR MAAŞ ALIR?

PTT personeli de diğer kamu çalışanlarında olduğu gibi aylık maaşını ayın 15. gününde almaktadır. "PTT GİŞE VE BÜRÜ PERSONELİ 2018 yılı maaşı: 3.300 ile 3.700 TL arasında değişmektedir." Burada değişikliğe sebep olan en temel unsur performans sistemidir. Performans odaklı kazanç PTT maaşlarının belirleyici unsurudur. Bu maaşın yanı sıra günlük 10 TL yemek ücreti verilmektedir. "PTT DAĞITICI 2018 yılı maaşı: 3.100 TL ile 3.500 arasında değişmektedir." 

PTT PERSONELİ ÇALIŞMA ŞARTLARI

PTT A.Ş. olarak özelleştirilmiş kamu kurumlarından biridir. Bu nedenle, çalışma şartları diğer devlet kurumlarına göre biraz daha farklı ve yoğundur. Çalışma saatleri sabah 8:30-17:30 olarak belirlenmiş olsa da, bazı merkezlerde 18:30'a kadar çalışma yapılırken, Cumartesi günleri de çalışma yapan merkezler olduğu bilinmektedir. İşe yeni başlayanlar yoğunluktan dolayı şikayet edecek olsalar da, her işte olduğu gibi düzenin oturması ve pratik kazanılmasıyla durum kolaylaşacaktır. Gişe ve büro personellerinin kasada açık vermemek adına dikkatli çalışmaları en önemli konudur. Verilen hizmetin vatandaşı ilgilendirmesi nedeniyle hızlı ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurmak gerekmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 15:08
YORUM EKLE