Resmi Duyuru Geldi: En Az Lise Mezunu 7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak !

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu 7 bin bekçi alımı yapılacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Resmi Duyuru Geldi: En Az Lise Mezunu 7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak !

Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda en az lise mezunu 7 bin bekçi alımı yapılacağı ifade edildi.

Yayımlanan duyuruda alıma ilişkin esaslar, il kontenjanları ve başvuru şartlarının önümüzdeki günlerde açıklanacağı ifade edildi. İşte yayımlanan duyuru:

POLİS AKADEMİSİNDEN YAYIMLANAN DUYURU

772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak İl Valiliklerinde istihdam edilmek üzere en az lise ve dengi okul mezunu toplam 7.000 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır.

Alıma ilişkin esaslar, il kontenjanları ve başvuru şartları önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Bilindiği gibi Çarşı Ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğinde genel şartlar arasından en az ilkokul mezunu olmak şartı yer alıyordu. Bundan dolayı adaylar en az ilkokul mezunu alım beklerken en az lise mezunu bekçi alım duyurusu geldi. 

Söz konusu yönetmelikte mezuniyet derecesinin İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenebileceğine yer verildi. Bu bağlamda bu alımlar için beklenen en az ilkokul mezuniyeti şartı İçişleri Bakanlığı tarafından değiştirilerek lise mezuniyeti olarak belirlendi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 18:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
mesut bolat
mesut bolat - 1 yıl Önce

Zaten bu dunya boyle darbede sadece 31 yas ve altı kisiler gitmedi. 36 yasindayim 4 cocuk var is yok guc yok bir dayimizda yok imam hatip mezunuyum ben ve benimgibiler ne olcak.

Cemocan
Cemocan - 1 yıl Önce

Polis yaşını yasal olmasına rağmen 35 yapmayan EGM 40 yaş sınırı koyun bekcilige. üniversite mezunu alın hepsini .polisleri lise mezunu 18 yaşını doldurmuş olandan alın zaten hükümet 70 yaşında emekli yapıyor 40 yaşında girse 30 senede çalışır anca emekli olur oy vermeye devam :-)

Mustafa çakmak
Mustafa çakmak - 1 yıl Önce

Allah aşkına bu askerlik şartı kalksın zaten bi ömür boyu askerlik yapmış oluyoruz

Ismail hakki
Ismail hakki - 1 yıl Önce

Yaş 35 olsun ey insanlar

Bilal
Bilal - 1 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olmalıydı değiştirilmesini istiyoruz

Ertan
Ertan - 1 yıl Önce

Yaş sınırı kalkmalı emeklilik yası 65
Olan bu ülkede yaş sınırı olmamalı.35 yaş üstü ne yapacak biraz milleti düşünelim millet için karar lar alınmalı

Aziz
Aziz - 1 yıl Önce

Niye ortaokul mezunu meclise gidyrda bekçi olmyor anlam vermyorum

Halil
Halil - 1 yıl Önce

InşAllah yaşla ilgili bi değişiklik yapmışlardır.