Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 9 Bin Kamu Personeli Alımı İçin Detayları Paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 9 bin 576 boş kadroya yapılacak alımlar için çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında kamu personeli alımı hakkında detayları paylaştı.

Kamu Personelleri 29.08.2019, 12:11
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 9 Bin Kamu Personeli Alımı İçin Detayları Paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında 8 bin 876 tabip, 633 uzman tabip ve 67 yan dal uzman tabibi olmak üzere toplam 9 bin 576 boş kadro için duyuru yapıldığını ifade etti. Bakan Koca açıklamalarında kura ile yerleştirme işlemleri, 11 Eylül 2019 Çarşamba günü noter huzurunda gerçekleştirileceğini vurguladı.

KAMU PERSONELİ ALIMI AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yazılı açıklamasında 2019'da kura ile yaklaşık 25 bin stratejik personelin atamasını gerçekleştireceklerini hatırlatarak bugün yayımlanan ilanla alımların 4'üncü dilimini gerçekleştireceklerini belirtti.

Bakan Koca açıklamalarında "Bu kapsamda 8 bin 876 tabip, 633 uzman tabip ve 67 yan dal uzman tabibi olmak üzere toplam 9 bin 576 boş kadro için duyurularımızı yaptık." ifadelerine yer verdi.

Kamu personeli alımına ilişkin Bakan Koca'nın açıklamaları şöyle oldu:

"Dün yerleştirme sonuçları açıklanan 12 bin tabip dışı sözleşmeli sağlık personelimize ve bugün kura başvuruları başlayan 88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüsü tabiplerimize başarılar diliyorum. Bu yeni atamalarla daha da güçlenecek olan sağlık ordumuz ile vatandaşlarımıza nitelikli sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz."

Yorumlar (0)