Sağlık Bakanlığı 12 Bin Kamu Personeli Alımı İlan Tarihi Kadro Dağılımı ve Genel Şartlar

Sağlık Bakanlığı bünyesinde ilk etapta 12 bin kamu personeli alımı yapılacak. Toplam olarak 29 bin 689 kamu personeli alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı memur alımı için ilan tarihi belli oldu. İşte kadro dağılımı ve genel şartlar...

Kamu Personelleri 26.07.2019, 10:09
Sağlık Bakanlığı 12 Bin Kamu Personeli Alımı İlan Tarihi Kadro Dağılımı ve Genel Şartlar

Sağlık Bakanlığı bünyesinde toplam 29 bin 689 kamu personeli alımı yapılacak. Konu hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında ilk olarak 12 bin kamu personeli alımı yapılacağını belirtti.

Konu ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde SPP tarafından bir açıklama yapılmıştı. Yapılan açıklamada 12 bin kamu personeli alımı için başvuruların 7 Ağustos'ta alınmaya başlanacağı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı ilan tarihinin belli olmasının ardından adaylar kadro dağılımı ve genel şartları araştırmaya başladılar. 

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

İlan yayımlanmadığından dolayı genel şartlar henüz net değil. Alınacak unvanlara göre özel şartlar belirlenecektir. Ancak bir önceki kamu personeli alımındaki genel şartların bu alımda da geçerli olması beklenmektedir. Buna göre muhtemel genel şartlar şöyle:

- 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48’inci maddesindeki şartları taşımak.

- 657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

- Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

- Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

TERCİH TARİHLERİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Temmuz ayının başında yapılan açıklamada kılavuzun ÖSYM'ye gönderildiği ifade edildi. Ancak ÖSYM KPSS 2019/1 tercihleri ve YKS sonuç ile tercih nedeniyle takvimin sıkışık olduğu bundan dolayı atamaların Ağustos'a ertelendiği ifade edildi. Atamalar için tercih yapacak olan adaylar işlemlerini 7 Ağustos'ta yapmaya başlayacaklardır.

KADRO DAĞILIMI

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı kapsamında Hemşire, Ebe, Sağlık Teknisyeni / Sağlık Teknikeri, psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk gelişimci, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi alımı yapılacak.

Bu pozisyonların 6 bin 835'i Hemşire adaylarına, 1000 Ebe adaylarına, 3000 Sağlık teknisyeni / Sağlık teknikeri adaylarına ve geri kalan 1165 kişilik kadro ise diğer pozisyonlara dağıtılacak. Söz konusu 12 bin alım Türkiye genelinde bulunan Sağlık kurum ve kuruluşlarına yapılacak.

Yorumlar (15)
HEMŞİRE YARDIMCISI 2 ay önce
HEMŞİRE YARDIMCISI ALINACAK MI CEVAP VERİN LÜTFEN
Kamu yönetimi mezunuyum 2 ay önce
Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn
Kamu yönetimi mezunuyum 2 ay önce
Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir
Emine 2 ay önce
Hemşire yardimciliginada bekliyoruz bakanım meslek lisesi olmalarına rağmen üniversitede bile önleri kapandi cumhur baskanimizinda sözü vardı saygilar
Sağlık Bakım Teknisyeni 2 ay önce
Şimdi bu sağlık teknisyeninde biz de girebilecek miyiz sağlık bakım teknisyeni olarak?
ayse 2 ay önce
evet
Sağlık Bakım Teknisyeni 2 ay önce
Şimdi bu sağlık teknisyeninde biz de girebilecek miyiz sağlık bakım teknisyeni olarak
Fatih SAKINMAZ 2 ay önce
Enerji Sistemleri Mühendisiyim Bizim Durumumuzla ilgilenecek bir devlet yetkilisi yokmu lütfen sesimizi duyun artık
Nur 2 ay önce
Ortaöğretim den ebe alınmıyacaktı madem bizi niye sınava soktunuz neden kandırıldık bu soruya biri cvp versin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın