banner731

Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Kamu Personeli Alımı Yapacak ! İlanın Yayımlanma Dönemi Belli Oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımına ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu. Sağlık Bakanı Koca açıklamalarında 29 bin 689 prsonel alımı yapılacağını ifade etmiş 12 bin kamu personeli alımı için ilana çıkılmıştı. Peki geriye kalan 17 bin 689 personel alımı ne zaman yapılacak?

Kamu Personelleri 26.08.2019, 12:09
Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Kamu Personeli Alımı Yapacak ! İlanın Yayımlanma Dönemi Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından bu ay içinde 12 bin kamu personeli alımı gerçekleştirildi. Ayrıca Sağlık Bakanlığı personel alımlarının devam edeceği belirtildi. Bakan Koca yaptığı açıklamalarında 17 bin 689 personel alımı için tarih verdi.

17 BİN 689 PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açılamalarında personel alımları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca konu hakkında yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan personel alımı eskiden olduğu gibi KPSS puanıyla belirlenecek. 3-4 ay içerisinde de personel alımının ikinci etabını gerçekleştireceğiz"

İkinci etap olarak 17 bin 689 kamu personeli alımı kastediliyor. 17 bin 689 personel alımı olup ilanın yayınlanma tarihine de açıklamada dikkat çekilmektedir.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında kamu personeli alımına ilişkin 3-4 ay içerisinde gerçekleştirileceğini belirtmişti. Bu ay başında yapılan 12 bin personel alımı baz alındığında ikinci etap yani 17 bin 689 kamu personeli alımı içn Kasım veya Aralık aylarında ilanın yayımlanması beklenmektedir.

Söz konusu ilan yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

MUHTEMEL GENEL ŞARTLAR

Bunun yanı sıra adayların genel şartların nasıl olacağına ilişkin araştırmaları bulunuyor. Alım yapılacak kadrolara göre özel şartlar belirlenecek ancak genel şartların bir önceki alımla aynı olması beklenmektedir. Bu bağlamda muhtemel genel şartlar şöyle belirtilmiştir:

1. Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

2. 657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

3. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

4. Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

Yorumlar (21)
ÜLKÜ 3 ay önce
Hata kayıt kabul elamanı olsun lütfen yaşamak istemiyorum artık. Her kapı kapandı yüzüme. Artık mücadele edecek halim kalmadı. Çocuklarim için ayaktayım. Onlar için mücadele ediyorum
YASİN 3 ay önce
SELAM KARDEŞİM ALLAH BİR KAPIYI KAPATIRSA DİĞER PAKIYI ACACAKTIR SAIR
Zeynep 3 ay önce
Acaba engelli bireyler alınacak mı
Vekil ebe hemşire 3 ay önce
Sözleşmelilere MÜJDE BEKLİYORUZ KADRO İSTİYORUZ
Kamu dışı aile sağlığı elemanı 3 ay önce
Tüm Sözleşmeliler KADRO İSTİYORUZ ASE
Taha 3 ay önce
9 ay oldu ENGELLI ATAMALARI NEREDEEE ??
mustaaa 3 ay önce
kadrolar belli oldu mu acaba (biyomedikalciler ağlasın mı çabuk diyin)?
ÜLKÜ 3 ay önce
Ordu ili için hiç olmuyor. Neden?
Canan 3 ay önce
Temizlik personeli alımıda yapılsın yaş şartı da olmasın artık ne olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın