Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Personel Alımı Onaylandı ! İki Dönem Haline Gerçekleştirilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 kamu personeli alımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca açıklamalarında personel alımının Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandığını belirtti.

Kamu Personelleri 29.11.2019, 14:18
Sağlık Bakanlığı 17 Bin 689 Personel Alımı Onaylandı ! İki Dönem Haline Gerçekleştirilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarında 17 bin 689 kamu personeli alımı hakkında açıklamalarda bulundu. 

Bakan Koca açıklamalarında Sağlık Bakanlığı 17 bin 689 kamu personeli alımı için Cumhurbaşkanlığından onay çıktığını belirtti. 

Bakan Koca açıklamalarında bu personel alımının iki dönem halinde gerçekleştirileceğini ifade ederek bu dönemlerin ise Aralık ve Şubat ayları olduğunu vurguladı. 

BAKAN KOCA'NIN AÇIKLAMALARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın konu hakkındaki açıklamaları şöyle oldu:

"7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapacağız.

Duyurular, Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM’nin(http://www.osym.gov.tr) internet sitelerinden takip edilebilir. Atamaların sağlık camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Yorumlar (0)