Sağlık Bakanlığı 17 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak İlan Ne Zaman Yayımlanacak? - Şehir Hastaneleri Kamu Personeli Alımı İlanları

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2019 yılı içinde toplamda 29 bin kamu personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti. Söz konusu alımlara ilişkin 12 bin kişilik yerleştirme Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapıldı. Geriye 17 bin kişilik personel alımı kaldı. Peki 17 bin kamu personeli alımı için ilan ne zaman yayımlanacak? Şehir hastaneleri kapsamına kamu personeli alımı da yapılıyor.

Kamu Personelleri 29.08.2019, 17:41
Sağlık Bakanlığı 17 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak İlan Ne Zaman Yayımlanacak? - Şehir Hastaneleri Kamu Personeli Alımı İlanları

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli 12 bin kamu perosneli alımına ilişkin Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yerleştirmeler yapıldı. Bu bağlamda ÖSYM tarafından 2 bin 243 ortaöğretim, 2 bin 592 ön lisans ve 7 bin 165 lisans düzeyi olmak üzere toplam 12 bin personelin yerleştirmesi yapıldı.

17 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığına 2019 yılında toplam 29 bin personel alımı yapılacağı ifade edilmişti. 12 bin kamu personeli alımı yapıldı ve geriye 17 bin kişilik alım kaldı. Bakan Koca yaptığı açıklamalarında Eylül-Ekim'de de 17 bin 689 olmak üzere 29 bin 689 sağlık personeli alınacağını ifade etmişti.

Ağustos ayının ataması tamamlandı ve diğer atamaların Eylül ayının içinde netleşmesi beklenmektedir. 

Sağlık Bakanlığı 17 bin kamu personeli alımına ilişkin ilan yayılandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

9 BİN DOKTOR ALIMI 

Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı tarafından bugün bir ilan yayımlandı. Yayımlanan duyuruda doktor alımı yapılacağı ifade edildi. Bu konuya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında "Bu kapsamda 8 bin 876 tabip, 633 uzman tabip ve 67 yan dal uzman tabibi olmak üzere toplam 9 bin 576 boş kadro için duyurularımızı yaptık.

Dün yerleştirme sonuçları açıklanan 12 bin tabip dışı sözleşmeli sağlık personelimize ve bugün kura başvuruları başlayan 88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüsü tabiplerimize başarılar diliyorum. Bu yeni atamalarla daha da güçlenecek olan sağlık ordumuz ile vatandaşlarımıza nitelikli sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz." ifadlerine yer verdi. 

ŞEHİR HASTANELERİNE PERSONEL ALIMI

Sağık Bakanlığı kamu personeli alımlarının yanı sıra şehir hastanelerine de personel alımı yapılıyor. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü üzerinden yayımlanan ilanlar kapsamında Bursa, Ankara, İstanbul ve Yozgat illerinde bulunan şehir hastanelerine personel alımı yapılıyor. 

Şehir hasteneleri kapsamında personel alımlarının "Aşçı Yardımcısı, Kasiyer, Satış Danışmanı / Uzmanı, Çamaşırcı (Genel), Şoför-Yük Taşıma, Terzi, İnşaat Teknolojisi Teknisyeni, Büro Memuru (Genel)(Depo Sorumlusu), Beden İşçisi (Genel) ve Temizlik Görevlisi" pozisyonlarında gerçekleştirileceği ifade edildi.

İlana başvurular İŞKUR üzerinden yapılacaktır. İlana online başvuru için adayların İŞKUR'a kayıt yapmaları gerekiyor. Aşağıdaki link üzerinden üyelik sözleşmesi onaylanarak ve gerekli kişisel bilgiler girilerek kayıt oluşturulur. Ardından online başvuru gerçekleştirilebilir. 

İŞKUR Kaydı İçin TIKLAYIN.

İlan İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)