banner731

Sağlık Bakanlığı 5 Bin 298 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından 5 bin 298 personel alımına ilişkin başvurular alındı. Peki başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Konu hakkında tüm detaylar haberimizde...

Kamu Personelleri 16.09.2018, 14:45
Sağlık Bakanlığı 5 Bin 298 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Sağlık Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilanını yayımladı ve yayımlanan ilanda 5 bin 298 personel alımı yapacağını duyurmuştu.

Söz konusu ilana göre en az ilkokul mezunu olan adaylar dahi başvuru yapabiliyordu. Sağlık Bakanlığı personel alım ilanına başvurular Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile yapıldı. İlana başvurular ise 13 Eylül'de sona erdi.

Başvuruların sona ermesinin ardından adaylar başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin araştırmalarına başladılar. 

On binlerce bireyin başvurduğu Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı büyük ilgi gördü. Vatandaşlar, başvurularının tamamlanması ile Sağlık Bakanlığı personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna yanıt aramaya başladı.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilecek. Bu kapsamda başvuru sonuçları ve personel alımına ilişkin diğer detayların duyuruları www.yhgm.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir. Bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı tarafından başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin bir açıklama yapılmadı.

SONUÇLAR AÇIKLANINCA NE OLACAK?

Sağlık Bakanlığı tarafından ilanda belirtilen kadrolara başvuru sonuçlarına göre atanma hakkı bulan adaylar 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecek. Her aday, ilan edilen kadrolardan bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir meslek koluna başvuru yapacak. Kura usulüne tabi kadrolarda istihdam edilecek sürekli işçiler, İş – Kur tarafından bildirilen adaylar arasından Sağlık Bakanlığı tarafından noter huzurunda kura çekilecek ve işçi belirlemesi yapılacak.

Sonuçlar açıklandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)