Sağlık Bakanlığı 6409 Personel Alımı Sözlü Sınav Tarihlerine Yönelik Duyuru Yayımlandı!

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve 6 bin 409 personel alım sürecinde adaylara yönelik olarak sözlü sınav ve mülakatlar hakkında detaylara yer verildi. İşte uygulanacak süreç...

Sağlık Bakanlığı 6409 Personel Alımı Sözlü Sınav Tarihlerine Yönelik Duyuru Yayımlandı!

* 15 Ocak 2019 tarihinde Noter huzurunda kura usulü ile belirlenen asıl adaylar (öncelikliler dahil) ile Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre İŞKUR tarafından belirlenen adaylar(öncelikliler dahil), tercihte bulundukları (çalıştırılacakları) ilin il sağlık müdürlüğü tarafından sözlü sınava alınacaklardır.

* 15 Ocak 2019 tarihinde Noter huzurunda kura usulü ile belirlenen asıl adaylar ile Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanına göre İŞKUR tarafından belirlenen adaylar, başvuru belgelerini tercihte bulundukları (çalıştırılacakları) ilin il sağlık müdürlüğüne ilgili il sağlık müdürlüklerince belirlenen tarih aralığında teslim etmeleri gerekmektedir.

* İstanbul ilini tercih eden adayların ise belgelerini İstanbul ilçe sağlık müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

* İl sağlık müdürlükleri tarafından belge kontrolü yapılacaktır.

* Kuraya tabi mesleklerde ilan edilen münhal kadronun 4 (dört) katı aday sözlü sınava alınacaktır. Ancak, İl sağlık müdürlükleri tarafından yapılan belge kontrolü sonucunda; başvuru şartlarını taşımayanlar ile herhangi bir nedenle sözlü sınava katılamayacaklardan dolayı ilan edilen münhal kadronun 4 (dört) katından az sayıda adayın kalması halinde, yedek listenin ilk sırasındaki adaydan başlamak suretiyle azalan sayı kadar yedek aday sözlü sınava alınacaktır.

* Bu şekilde sözlü sınava alınacak yedek adayların da sınav öncesi İl sağlık müdürlükleri tarafından belge kontrolü yapılacaktır.

* Sözlü sınava alınacak adayların; başvuru belgeleri ile sözlü sınav yeri, saat ve tarihlerine ilişkin bilgilerini tercihte bulundukları (çalıştırılacakları) il sağlık müdürlüğünün internet adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

* Sürekli işçi alım sürecine yönelik sorularınız için 18 – 19 Ocak 2019 tarihlerinde 09:30 – 18:00 saatleri arasında aşağıda belirtilen irtibat numaraları ile iletişime geçilebilecektir.
     0312 585 17 42

     0312 585 17 43

     0312 585 17 45

Detaylar Sağlık Bakanlığı web adresinde mevcuttur...
 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 20:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
4D Lİ TAŞERON
4D Lİ TAŞERON - 6 ay Önce

akliniz varsa bulaşmayin rezi̇l etti̇ler bütün taşeronlari maaşlarimiz düştü i̇yi̇ce

Ayse
Ayse - 6 ay Önce

Maaş nekadar olacak

Yeliz öztaşcı
Yeliz öztaşcı - 2 ay Önce

Askeri dikim evine terzi olarak çalışmak istiyorum yaş 38 alırlarmı

Nevzat  ozkan
Nevzat ozkan - 4 hafta Önce

Yuzde 42 engel raporum var kiradayim acil işe ihtiyacimvar

Ramazan DOĞAN  Demirci ustası Aydın kuşdası
Ramazan DOĞAN Demirci ustası Aydın kuşdası - 2 hafta Önce

O5344199256

ismail   kordon
ismail kordon - 2 hafta Önce

Engellere verilen Maaslar bin TL olmalı her ayın gene sekizinde versinler

muhammet emre şahingül
muhammet emre şahingül - 1 hafta Önce

yüzde 40 raporum var iş ariyom

Bayram güneş
Bayram güneş - 2 gün Önce

Engelli iş arıyorum yüzde 50 rapor var işte varsa bana ulaşabilirsiniz 0536 206 8025 çok memnun olurum