Sağlık Bakanlığı Okullara 60 Bin Sağlık Personeli ,Memur ve Hastanelere 19 Bin İşçi Alımını Ne Zaman Yapacak?

Sağlık Bakanlığı yeni personel alımları devam ediyor. Söz konusu Sağlık Bakanlığınca alınan kararlara göre 79 bin İşçi, Sağlık Memuru, Hemşire, Doktor ve Sağlık Personeli alımı yapılacak.Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan 60 bin sağlık personeli ve 19 bin sağlık işçisi alımları ne zaman olacak? İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları. Sağlık Bakanlığı atamaları ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı işçi ve memur alımı. Sağlık Bakanlığı personel alım süreci merak edilenleri...

Sağlık Bakanlığı Okullara 60 Bin Sağlık Personeli ,Memur ve Hastanelere 19 Bin İşçi Alımını Ne Zaman Yapacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından 79 bin sağlık personeli alımı yapılması bekleniyor. Bakanlığın ihtiyaçlarına göre ve okullarda sağlık personeli görevlendirilmesi düzenlemesi kapsamında yapılacak olan sağlık personeli ile işçi alımlarına ilişkin son gelişmeleri sizlerle paylaşıyoruz. 

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı bünyesine alımı yapılması beklenilen İşçi, Sağlık Memuru, Hemşire, Doktor ve Sağlık Personeli alımlarına ilişkin detaylar şu şekilde,

SAĞLIK BAKANLIĞI 79 BİN PERSONEL ALIMI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ortak çalışması sonucu yeni bir uygulama hayata geçirilecek. Bu uygulama ile Sağlık Bakanlığı tarafından her okula bir sağlık personeli görevlendirmesi yapılacak. Mevcut durumda görevli personellerin okullarda görevlendirmelerinin yapılmayacağının bildirildiği uygulama kapsamında yeni personel alımları olacak. Bu kapsamda daha önce yapılan açıklamalarda Türkiye genelinde 60 bin okul olduğu ifade edilmişti. 

60 Bin Sağlık Personeli Alımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise yaptığı açıklamalarında her okul için bir sağlık personeli ataması yapacaklarını belirtti. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı bünyesinde okullarda görevlendirmek üzere 60 bin sağlık personeli ataması yapılacak. Ayrıca okullarda görevlendirilecek personellere ilişkin yapılan açıklamada, personellerin doktor değil sağlık personeli olacakları ifade edildi. Okullara yapılacak olan bu alımlara dair çalışmalar devam ettiğinden ilanların ne zaman yayımlanacağı belli değil. 

19 Bin Sağlık İşçisi Alımı

Bu alımlara ek olarak ayrıca Sağlık Bakanı Ahmet Demircan 24 Haziran seçimlerinden önce yaptığı açıklamalarında hastaneler için 19 bin işçi alımı yapacaklarını belirtmişti. Bakan Koca yaptığı açıklamalarında hastanelerde personel sıkıntısı yaşamamak için gayret gösterdiklerini belirttiği son açıklamasında ise alımların ne zaman olacağına dair bilgi vermemişti. 

Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cansu
Cansu - 7 ay Önce

Sayın bakanım lütfen sizden adaletli bir alım bekliyoruz ortaöğretim hemşirelik alımları konusunda çok büyük haksızlıklar yapılıyor her seçim olaylarında alımları dikkate aldiginizi biliyorum lütfen ama lütfen lisanlarla aramıza o kadar uçurum koymaninizi istemiyorum artık biraz adaletli olun artık hadi aramıza taş patlasin 2000 alım fazla olsunlar ama 5-6 bin fark nedir yani cidden artık bıktık gereğini lütfen yapın

Bengi su
Bengi su - 7 ay Önce

Orta ögretim hemşire alın lütfen 3 senedir bekliyom

Anestesizt
Anestesizt - 7 ay Önce

Yapilan sağlık atamalari branşlara göre adil atanmasını umuyoruz atanmayan 73. bin anestezi mezunu olması göz önüne alinarak atamalar adil yapılsın.

Mmmm
Mmmm - 7 ay Önce

Dayısı emmisi olmayanların basvurusu kabul edılemez değilmiii

ANNE
ANNE - 7 ay Önce

hemşi̇re yardimcilari kadro bekli̇yor

Oğuzhan
Oğuzhan - 7 ay Önce

Daha çok beklersiniz iş bulmak için.

Ameliyathane teknikeri
Ameliyathane teknikeri - 7 ay Önce

Ameliyathane teknikerine 2000 kadro verin hastanelerin bize ihtiyacı var.

Dilek  altunbas
Dilek altunbas - 7 ay Önce

Iş istiyorum işitme engelli rica ederim