Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'tan Sağlık Bakanlığına 29 Bin 689 Personel Alımı Hakkında Açıklama

Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş Sağlık Bakanlığına 29 Bin 689 personel alımı hakkında açıklamada bulundu. Durmuş, açıklamasında ise yeni istihdamın görevde olan sağlık personellerine kolaylık sağlayacağını belirtti. Durmuş, Sağlık Bakanı Koca'ya ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti...

Kamu Personelleri 24.05.2019, 19:20
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'tan Sağlık Bakanlığına 29 Bin 689 Personel Alımı Hakkında Açıklama

Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş Sağlık Bakanlığı personel alım süreci hakkında açıklamada bulundu.

Durmuş, Sağlık Bakanlığına 29 Bin 689 personel alımı müjdesini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Sağlık çalışanı sayısının yetersiz olduğunu belirten Durmuş, sağlık çalışanlarının bir ayda tuttuğu nöbet sayısının 10'dan fazla olmasının çalışma sürelerinin uzunluğu ve iş yükünün fazla olduğunun göstergesi olduğuna dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Sağlık Bakanı Koca'ya teşekkür ederek;

"Yeni istihdamlar, mevcut sağlık çalışanlarının iş yükünün azalmasına ve çalışma sürelerinin kısalmasına, iş yaşamı ile aile yaşamının uyumlu hale gelmesine ve çalışanların bir nebze de olsa rahat nefes almasına katkı sunacaktır.

Tüm unvan ve branşlarda yeni alımların devam etmesi temennisi ile istihdam açıklamasından dolayı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya teşekkür ediyor, mesleğe yeni başlayacak olan arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun diyoruz." dedi.

Yorumlar (0)