Sağlık ve Adalet Bakanlığına 56 Bin 500 Personel Alımı Planlanıyor

Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre 2017 yılında çok sayıda personel alımının yapılacağı ifade edildi. 2017 yılında bu iki Bakanlık toplam 56 bin 500 personel alımının yapılmasını planlanıyor.

Sağlık ve Adalet Bakanlığına 56 Bin 500 Personel Alımı Planlanıyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından 2017 yılında yapılacak personel alımlarına açıklık getirildi. Bakan Akdağ açıklamasında 6 bin 500 sağlık personeli, 13 bin doktor ve 17 bin şirket personeli istihdam edileceğini ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin olumlu yönde olduğunu belirten Bakan Akdağ açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

SAĞLIK BAKANI AKDAĞ'IN AÇIKLAMASI 

Maliye Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde 16 bin 500 personel istihdamı için anlaşmış durumdayız. Bu sayının üstüne eklemek istiyorum. Çünkü yeni hastaneler yapıyoruz. Yeni hastaneler için 3 bin 900 personel alımını Mart ayında tamamlayacağız. Kalan kısmını da 2017 yılı içinde tamamlayacağız. Alım yapacağımız 16 bin 500 kişinin içinde doktorlar bulunmuyor. 

Sağlık Bakanlığı personel alımı planlıyo

ADALET BAKANLIĞINA 10 BİN PERSONEL ALINMASI PLANLANIYOR

Adalet Bakanlığı tarafından ise 2017 yılında 10 bin personel alımının yapılması planlanıyor. Adalet Bakanlığında 3500 hakim ve savcı alımına ilişkin sınav süreci devam ediyor. Ayrıca Adalet Bakanlığına Haziran ayında 2750 hakim ve savcı daha alınacak. Adalet Bakanlığı tarafından 5 bine yakın da zabıt katibi ve infaz koruma memurunun alınması planlanıyor.

Bilindiği gibi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili olarak bir açıklama yapmıştı. Bakan Bozdağ açıklamasında 2017 yılında hakim ve savcı ile adliye personeli alımı yapılacağını ifade etmişti. 

Adalet Bakanlığı tarafından adliyelerin zabit katibi ve mübaşir ihtiyacını gidermek için de harekete geçiliyor. 2017 yılında en az 5 bin zabıt katibi, İKM, mübaşir ve şoför alımının yapılması planlanıyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 14:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Barış TURHAN
Barış TURHAN - 2 yıl Önce

Sağlık yönetimi kadro istiyor

hemşire
hemşire - 2 yıl Önce

sağlık bakanlığı nereden yapıyor alımları hangi ilanda yazıyo detaylar?

Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

İyi de hocam ikisini toplarsan 26bin yapıyor 56bin değil?

doktor
doktor - 2 yıl Önce

Neden net bir açıklama yok başvuru nereden yapılıyor hangi iler