Sayıştay 45 Denetmen Yardımcısı Alımı Sınav Tarihinde Değişiklik Yapıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ve Sayıştay Başkanlığı arasında imzalanan protokole göre Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı ile Yazılı Sınavının tarihlerinin değiştirildiği açıklandı.

Kamu Personelleri 30.04.2018, 15:44
Sayıştay 45 Denetmen Yardımcısı Alımı Sınav Tarihinde Değişiklik Yapıldı

Sayıştay Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruya göre; Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı ile Yazılı Sınav tarihlerinin ÖSYM tarafından değiştirildiği ifade edildi.

Yayımlanan duyuruda ise;

"Sayıştay Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı arasında 26,03.2018 tarihinde imzalanan, Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı ile Yazılı Sınavının ÖSYM tarafından yapılmasına ilişkin esasları belirlemek üzere karşılıklı olarak düzenlenen Protokolün 10 uncu maddesinin 'Yazılı Sınav" tarihlerini ve saatlerini gösterir tablosunda, sınav tarihleri 11-12 Ağustos 2018 olarak aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Eleme Sınavında başarılı olan adayların tabi tutulacağı klasik usule göre düzenlenen Yazılı Sınav, iki oturum halinde aşağıdaki alanlarda, belirtilen tarih ve saatlerde Ankara'da basılı ortamda uygulanacaktır." ifadelerine yer verildi.

Yayımlanan protokolde ise;

ifadelerine yer verilirken başvuru yapan adayların bu hususlara dikkat etmesi gerektiği ifade edildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)