SGK'ya 215 Serbest Kadro İhdas Edilecek

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına bir kanun teklifi verildi. Verilen kanun teklifinde 215 serbest kadro ihdas edilmesi belirtilmiştir. Kanun teklifinin detayları haberimizde...

SGK'ya 215 Serbest Kadro İhdas Edilecek

Verilen kanun teklifinde "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca hazırlanan ve Başkanlığınıza arzı Bakanlar Kurulu'nca 19 Ocak 2017 tarihinde kararlaştırılan "Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" ile gerekçesi aşağıda belirtilmiştir.

Verilen kanun teklifinde gerekçe, madde gerekçeleri ve kanun teklifi belirtilmiştir. Madde gerekçelerinin ilk 3 maddesi şöyle belirtilmiştir;

MADDE GEREKÇELERİ

MADDE 1- Madde ile. Maliye Bakanlığına, Vergi Usul Kanunu uyarınca tasdik zorunluluğu bulunan defterlerin tasdik işlemlerini kanunla kurulmuş mesleki kuruluşlara veya uygun görülecek diğer mercilere yaptırılabilmesi ve bunlar tarafından defter tasdikinden alınacak ücretler ile defter tasdiki konusunda diğer usul ve esasları belirleme konusunda yetki verilmektedir.

MADDE 2- Madde ile ödeme yapılacak döneme ilişkin işe giriş, emeklilik ve benzeri durumların tespit edilerek yersiz ödemelerin oluşmasını önemli ölçüde engellemek amacıyla, işsizlik ödeneği ödeme yapılacak dönemi izleyen ayın beşinci gününde yapılması esası  Ayrıca, gerekli görülen hallerde daha erken ödeme yapılabilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına yetki verilmektedir.

MADDE 3- Madde ile 5510 sayılı Kanunun 50. maddesi kapsamındaki isteğe bağlı sigortalılar, 6132 sayılı At Yarışları Hakkında Kanuna tabi jokey ve antrenörler, köy ve mahalle muhtarları ile tarımsal faaliyette bulunanlar hariç olmak üzere; 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında nimet akdine bağlı olmaksızın kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlar için Esnaf Ahilik Sandığının kurulması amaçlanmaktadır.

İHDAS EDİLECEK KADROLAR 

DETAYLAR

Kamupersoneli.net | ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2017, 17:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kübradalet
Kübradalet - 2 yıl Önce

Kimler alınacak? Lütfen ayrıntılı bilgi verin:(

Berivan Ezgi
Berivan Ezgi - 2 yıl Önce

Nasil basvurabiliriz peki

Aysegul bozkurt
Aysegul bozkurt - 2 yıl Önce

Nasıl başvuru yapacağım bana bir bilgi verir mısınız.

Ugur
Ugur - 2 yıl Önce

İyi tamam da başvurular nereye ve nasıl yapılacak onuda yazaydiniz iyiydi

refik
refik - 2 yıl Önce

şuan boş kadrolar belirlenmiş alım yok alım ilerleyen zamanda olur

ssS
ssS - 2 yıl Önce

215 serbest torpi̇lli̇ araniyor...

Gurbet
Gurbet - 2 yıl Önce

Ben lise mezunuyum,Bana uygun memurluk için bölümler vardır? Lütfen bana yardımcı olurmusunz.