banner731

Son Dakika: İçişleri Bakanı '20 Bin Polis Alacağız' Dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ' 20 Bin Polis Alımı yapılacak' dedi. İçişleri Bakanı Polis Akademisi Mezuniyet töreninde konuştu. Polis alımı şartları...

Kamu Personelleri 09.09.2016, 17:57 09.09.2016, 17:48
Son Dakika: İçişleri Bakanı '20 Bin Polis Alacağız' Dedi

Son Dakika ! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , polis alımları ile ilgili adaylara müjde verdi. Geçtiğimiz günlerde Efkan Ala'nın yerine İçişleri Bakanlığı'na ataması yapılan Süleyman Soylu  ' Önümüzdeki günlerde 20 Bin Polis Alımı yapacağız' dedi.

İçişleri Bakanı : " 28 belediyenin yönetimi Kandil'den milletin iradesine geçecek."

İçişleri Bakanı : "Değerli arkadaşlarım kahraman kardeşlerim ülkemiz son 14 yılda her alanda büyük bir değişim, gelişim ve dönüşüm hareketine girmiştir. İletişim hızının ve çeşidinin artması insanların algısını değiştirmiştir. Dolayısıyla kamuda görev alan bireylerin eğitimi ayrı önem kazanmıştır, günümüzde polis sadece polis ve kelepçeyle görev yapan memur değildir.

İşte bunun için devletimiz polisimizin eğitimine alt yapısına önem vermiştir. Ülkemizde 276 bin polis görev yapıyor, polislerin eğitiminde 5 ayrı birim görev yapıyor. 2015 yılında yapılan değişiklikle POEM kurulmuş ve eğitim çalışmalarına devam ediliyor. 2 Yıl içinde toplam 4 bin 500 komiser yardımcısı mezun olmuştur. Önümüzdeki 20 bin polis alımı gerçekleşecek 10 bini özel harekat polisi olacak, KPSS şartsız, en az lise mezunu ve askerliğini son 3 yılda yapmış adaylardan yapılacaktır. Diğer 10 bin kişi polis memuru olarak yetiştirilmek ve istihdam edilmek üzere en az üniversite mezunu , askerliğini son 3 yılda yapmış , KPSS 2015 ve 2016 yılında girmiş en az 60 puan almış adaylardan seçilecektir. Bu 10 bin kişinin 1000 kişisi kadın adaylar için ayrılmıştır.
KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (72)
Adem Akkeçeci 3 yıl önce
Polis özel harekat işi noldu artık açıklayın ya
Nizam 3 yıl önce
Önlisanslilarida adam yerine koyun lütfen. Vazgeçin artık eğitim düzeyinden adam polisliğe yatkınsa yetenekliydi ilk okul mezununu polis yapın aynısı tsk içinde geçerli olması gerekir.
Mustafa A. 3 yıl önce
ben iki lisans mezunuyum 31 yaşındayım malesef askerliğimi henüz yapmadım memur olurum diye. umarım bizi de duyan olur.
Gamze 3 yıl önce
87 dogumlularnda dahıl edılmesini, bizlerede fırsat verılmesını istiyoruz
gökhan 3 yıl önce
basvurular bitti mi
Ahmet 3 yıl önce
Yazıklar olsun ya pmyo alımları hiç gündeme gelmiyor ayıptır günahtır vatanını seven bunca polis adayı lise mezunu varken 20.000 alımın 5 binini PMYO ya ayırın bari pmyo giriş mülakatları için 75 lira almayi biliyorsunuz ama kaç bin başvuru oluyor alinan kişi sayisi 2500 başvuran kişi 20.000 küsür vAllaha artık benim dayanacak gücüm kalmadi şu pmyo alimlarini arttırsın sayın hükümetimiz ve içişleri bakanımız ricamızdır.
Gokhan 3 yıl önce
Universite mezununda askerlik sarti neden var cook sacma :(
Okan 3 yıl önce
Yaş şartı nedir arkadaşlar
Ramazan yerlikaya 3 yıl önce
Şu teşhis tarihini düzeltin be kardeşim 36 ay olsa ne olacak bizler at vatanın gençleri değilmiyiz ilk 1000
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın