Sosyal Hizmet Mezunları Okul Sosyal Hizmeti Programının Başlatılmasını İstiyor

Milli Eğitim Bakanlığında sosyal çalışmacı kadrosu açılmıştı. Açılan kadro yeteri kadar personel olmadığından dolayı durdurulmuş ve okul sosyal hizmeti programı hiç başlamamıştı. Sosyal hizmet mezunu olan adaylar okul sosyal hizmeti programının MEB'de bir an önce başlatılmasını talep ediyorlar...

Kamu Personelleri 07.08.2018, 12:09 30.01.2019, 23:28
Sosyal Hizmet Mezunları Okul Sosyal Hizmeti Programının Başlatılmasını İstiyor

4 yıl önce okullarda sosyal hizmet birimi kurulacağı ifade edilmiş haber yayımlanmıştı. Bu kapsamda sosyal çalışmacılar, sosyologlar okullara sosyal hizmet kapsamında atama yapılması beklentisi içine girmişti.

SOSYAL HİZMET BİRİMİ KURULACAĞI AÇIKLANMIŞTI

24 Şubat 2018 tarihli haberde her okula sosyal hizmet birimi kurulacağı belirtilmişti. Bu kapsamda ABD'deki okullarda uygulanan sistemin bir benzerinin MEB tarafından okullarda oluşturulacağı sosyal hizmet birimi kurulacağı burada ise sosyal hizmet uzmanı, sosyal çalışmacı, psikolog, ve sosyologların çalışacağı ifade edilmişti. Ayrıca bu birimlerin rehberlik öğretmenleri ve okul aile birliği ile koordineli bir şekilde çalışacağı ifade edildi.

OKUL SOSYAL HİZMETİ PROGRAMI BAŞLAMADI

Bu haberler hakkında da kamupersoneli.net olarak özel haberimizi yazdık ve değerlendirmemizi yapmıştık. Buna göre okullara atama anlamında sosyolog, sosyal çalışmacı, psikologların atanması yerine Aile Bakanlığında çalışan meslek elemanlarının okullarla işbirliği yapması yani okul rehber öğretmenleriyle Aile Bakanlığındaki meslek elemanlarının koordineli bir şekilde çalışması beklenmekteydi.

Okullarda sosyal hizmet birimlerinin kurulması hakkında haberleri çıktı ancak okul sosyal hizmeti programı başlamadı. 

ADAYLARIN TALEPLERİ

Bu konu hakkında adaylardan sitemize çeşitli geri bildirimler gönderildi. Sitemize gönderilen geri bildirimlerde okul sosyal hizmeti programının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir an önce başlatılması talep ediliyor. Adaylar bu konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin bir an önce çalışma yapmasını ve durumun akıbeti hakkında açıklama yapılmasını talep ediyorlar.

Yorumlar (1)
mert 1 yıl önce
Üst akıl ingiliz derin devletinin dünyaya yaydığı ekonomik krizin ve terörün çözümü bir lider etrafında toplanarak islam birliğini kurmaktır